Vendade Liivide etluskonkurss

Laiuse raamatukogus peeti vendadele Liividele pühendatud etluskonkurss, mille korraldajateks olid Laiuse raamatukogu ja Laiuse Jaan Poska põhikool.

Nagu tavaks on, olid ka sel korral kohal huvilised kogu maakonnast. Osales 13 õpilast neljast koolist. Esindatud oli J. V. Veski nimeline Maarja põhikool, Oskar Lutsu Palamuse gümnaasium, Põltsamaa ühisgümnaasium ja Laiuse Jaan Poska põhikool.

Võistlejad ja muidugi ka nende õpetajad olid suure töö ära tehtud – mõnel oli proosapala ja luuletuse pähe õppimiseks ning viimistlemiseks läinud kolm kuud, mõnel aga paar nädalat. Osalejad olid rõõmsameelsed ja oskasid publikut end kuulama panna. Kuigi häid esitusi oli palju, sai maakonda esindama minna vaid üks. Jõgevamaad valiti Alatskivile Liivide muuseumi riiklikku vooru esindama Laiuse Jaan Poska põhikooli 7. klassi õpilane Ranel Kase (juhendaja õpetaja Helge Maripuu), kes jäi silma oma ilmekuse ning siiruse ja hea sõnaseadmise oskuse poolest.

Teise koha vääriliseks tunnistas žürii Palamuse gümnaasiumi 8. klassi õpilase Ethel Meriel Soodla (juhendaja õpetaja Kerttu Maripuu), kolmas koht läks samuti Palamuse kooli, selle võitis Karola Ilmjärv 7. klassist (juhendaja õpetaja Tiiu Kirsimäe). Proosa esitamise eripreemia võitis Angela Aavik Laiuse Jaan Poska põhikooli 5. klassist (juhendaja Helge Maripuu) ja luule esitamise eripreemia pälvis Põltsamaa ühisgümnaasiumi 8. klassi neiu Railis Turro (juhendaja õpetaja Sirje Ääremaa). Aitäh ka kõigile osalejatele.

Suur aitäh ka toredale žüriile koosseisus Maris Paas (Vaimastvere raamatukogu juhataja), Rauno Koorts (muusik, näitleja ja pedagoog) ning Karmo Toome (näiteringide juhendaja ja muusikaõpetaja). Tänusõnad ka korraldajatele Laiuse Jaan Poska põhikoolist ja Laiuse raamatukogu juhatajale Katre Ilmjärvele.

MARY-HELEEN MEIBAUM, Laiuse Jaan Poska põhikool

blog comments powered by Disqus