Veerandsada aastat tänulikku meelt

Augustikuu viimasel päeval tähistas Siimustis tegutsev lastekeskus Metsatareke 25. sünnipäeva. Lapsed ja töötajad said koos külalistega terve päeva lustida ning ilutulestikuga öeldi suvele aitäh ja saadeti kaks väikest koolilast päris esimesele õppeaastale vapralt vastu. Viimase üle on kogu Metsatarekese pere eriti uhke ja rõõmus.

Rõõmus ja tänulik oli Metsatarekese direktor ka eile, mil saatis tänusõnad kõigile külalistele. 25 aastat on ühele asutusele väärikas vanus ning Metsatareke on kõik kiidusõnad kindlasti ära teeninud, sest täidab ühiskonnas olulist rolli, andes tuge ja peavarju hättasattunud või vägivalla all kannatavatele lastele ning toetades nii sügava puudega lapsi kui ka nende vanemaid.

Samal ajal, kui Eesti vaevleb õpetajate ja sotsiaaltöötajate põua käes, on positiivne, et Metsatarekese meeskond on peaaegu täielikult komplekteeritud ning kõigile 20 lapsele on olemas vajalik tugimeeskond. On tore, et ühiskonnas, kus tihtilugu tahetakse abivajajast mööda vaadata ega kiirustata appi tõttama, on olemas need inimesed, kes on rõõmuga nõus oma tööd tegema ja lastele abi pakkuma, nendega väljasõitudel käima ja aitama õhtuti koolitükke teha.

Loodetavasti jätkub Metsatarekese kollektiivil jõudu ja indu, et järgmised 25 aastat samamoodi ja veelgi edukamalt jätkata. Ehk innustab väärika asutuse sünnipäev mõtlema meid kõiki abivajajatele ja nõrgematele ning nende heaks midagi äragi tegema.

blog comments powered by Disqus