Veekogude läheduses olge ettevaatlikud

Tänavu esimese kuue kuuga on veeõnnetustes uppunud 12 inimest, kellest kolm olid alkoholi- või narkojoobes. 2014. aastal oli samal ajavahemikul veeõnnetustes 25 uppunut. Soe suvi on veel ees ja meil kõikidel on võimalus aidata hoolivuse ning tähelepanelikkusega õnnetusi ära hoida.

Viimaste päevade sündmustest on päästeametile teada õnnelikud juhused, kus uppumisohust on päästetud kaks inimest. Üks neist oli vaid pooleteistaastane laps ja teine 25-aastane noormees. Õnneks pääsesid mõlemal korral hädasolijad kaldale ilma päästjate abi vajamata. Siiski tuleb meeles pidada, et õnnetusi saab juba kaldal ära hoida.

Eelmisel aastal uppus Eestis viis kuni seitsmeaastast last, kes olid jäetud veekogu läheduses järelvalveta. Lapsi ei tohiks mitte mingil juhul veekogude ääres tähelepanuta jätta. Uppuv laps vees appi ei hüüa.

Täiskasvanute puhul mängib uppumiste juures aga põhilist rolli alkohol. 2014. aastal uppus Eestis kokku 68 inimest, alkoholijoobes olid neist üle poole (58 protsenti). Viimase nelja (2010-2014) aasta jooksul alkoholijoobes uppunud 163, neist suveperioodidel 102 inimest. Pole vahet kui hea ujujaga on tegemist, alkoholijoobes vette minek on igal juhul eluohtlik.

Kohale jõudnud suveilmade valguses paneme kõigile südamele, et veekogude ääres end jahutades või ka veekogule minnes tuleb olla ise ettevaatlik, hoida silma peal oma lastel, lähedastel ja ka sõpradel, sest uppumissurma vältimine algab juba kaldalt. Kindlasti ärge laske purjus sõpra vette. Ohutut suve soovides

LIINA REINSAAR, päästeameti kommunikatsiooniosakonna ekspert

blog comments powered by Disqus