Vedurimeeste ametiühing ähvardab rongiliikluse 5. aprillil pea täielikult seisata

Eesti Vedurimeeste Ametiühingu juhatuse esimees Heino Rüütel teatas, et Edelaraudtee juhtidega aasta kestnud vedurimeeste palgatõusu läbirääkimised on jooksnud ummikusse.

Edelaraudtee juhatuse esimees Henn Ruubel ütles, et kohtub vedurimeeste ametiühingu juhtidega esmaspäeval, 29. märtsil. “Loodan vedurimeestega kokkuleppele jõuda,” märkis ta.

“Loomulikult on halb, et streigi ajal tekivad rongiliiklusega probleemid. Eriti raske on sel ajal sõita Tallinna suunalt ja ka tagasi. Ka Tartust on sel ajal raske jõuda tööpäeva alguseks ehk kella kaheksaks Jõgevale. Ei oska praegu midagi lubada, kuid me mõtleme sel teemal,” rääkis Jõgeva maavalitsuse majandusarengu osakonna majandus- ja transpordinõunik Eha Lukats.

Vedurimeeste ametiühingu juhi kinnitusel pole seni palgatõusu kokkulepet saavutatud. Ka riikliku lepitaja juures neli kuud kestnud lahenduste otsimised lõppesid tulemusteta. “Ometi anti Edelaraudtee juhtide poolt 2003. aasta mais lubadus tõsta vedurimeeste palka kuni 20 protsenti,” kinnitas Rüütel.

Edelaraudtee juht Henn Ruubel ütles, et ettevõte pole möödunud aasta mais mingit palgaalast lubadust andnud ja tegemist on valestimõistmisega.

Ruubeli sõnul kehtib selle aasta lõpuni ülemöödunud aastal sõlmitud kollektiivleping, mis peaks tagama töörahu. “Kui nad streigivad, siis on see selgelt seadusevastane,” sõnas ta.

Edelaraudtee ja vedurimeeste vahel palga küsimuses peetud kõnelustel jõudsid osapooled Ruubeli sõnul kokkuleppele, et järgmise aasta palgaküsimusi hakatakse lahendama järgmise aasta kollektiivlepingu kõnelustel.

Vedurimehed nõuavad praeguse 30-kroonise tunnitasu tõstmist 41 kroonile, mis tagaks Eesti keskmise tunnitasu.

HELVE LAASIK
RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus