Vastuseid minu küsimustele pole endiselt

Hiljutises Kodutohtris oli Toivo Niibergil esitatud hulgaliselt komplekse, mille käes inimesed võivad vaevelda. Oli Tobukese-Ivani kompleks, mille “põdejad” ootasid saatuselt imetegusid ja õnne süllekukkumist. Mina nende hulka ei kuulu, tegutsen selle nimel, et lõpuks saaksin vallast just nendele küsimustele vastused, mida küsin. Mitte mõnedele muudele.

Kindlasti oli Kodutohtris mõni ilm-eksimatust ja võimuliialdust puudutav kompleks ka. See kompleks näib minu arust olevat vallutanud Pala vallavanemat Kalev Kursi. Selle järelduse tegin tema vastusest mulle (samasisulisi on mul kodus sahtlis ohtralt, aga lahendust pole need ju toonud!)

Ma arvan, et lahenduseks ei saa lugeda olukorda, kus me oma talus ei saa varsti üheksa aastat kõrvalhoonete remonti ja taastamist lõpule viia ja elada maale sobivat looduslähedast elu. Ja Kalev Kalme, kelle nimele need hooned eksikombel kirjutati, pole neist üldse huvitatud, sest on nende pikkade aastate jooksul ainult mõned korrad kohal viibinud. (ja alati “julgestusega” – kas valla esindajatega, politseiga või oma sugulasest advokaadiga).

Millisest lahendusest me üldse räägime, kui Kalev Kurs minu arvates pole üldse neid kahte otsust, millest jutt käib, vaadanudki? Ja lugenud, sest ta väidab oma vastuses, et 1995. aasta otsusel ei ole põhjendusi. Tema arvates on see väga suur puudus! Mina aga näen vastupidi, et just 1996. aasta otsusel ei ole põhjendusi! Ja meie arvates on just see suur puudus!

Ma ei suuda leppida sellega, et meie vallavanem, kes peaks ka minu pere õigusi kaitsma, on püüdnud väita, et mul polegi mingeid õigusi. Et meil ei ole õigust motiveeritud otsusele? Palun Kalev Kursil järjekordsete vastuväidete puhul võtta lõpuks meiega ühendust, mitte püüda keerulisi vassimisi lehes “sirgeks triikida”! Seni olen pehmelt öeldes tundnud vaid tõrjuvat hoiakut, aga sellega maailma paremaks ei muuda!

EHA NÕMM

Vaata ka Kalev Kurs “Lahendamatuks nimetatud probleem ammu lahendatud”, Vooremaa, 26. aprill 2005 ja Eha Nõmm “Lahendamata probleem”, Vooremaa, 21. aprill 2005

blog comments powered by Disqus