Vastakate tulemustega nädalavahetus jalgpallimurul

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskonnad pidasid möödunud nädalavahetusel käimasoleva hooaja esimesed kodumängud. Esindusmeeskonnal tänavust esimest võitu saavutada ei õnnestunud, Kuusalu JK-le Rada kaotati 2:5, noortemeeskond alistas aga täpselt samasuguse tulemusega Tartu FC Heliose.

Mäng algas Noorusele õnnetult

Aleviku staadionil peetud teise liiga mäng algas Noorusele õnnetult: juba 3. minutil vigastas Tauno Anvelt jalga ning pidi väljakult lahkuma. Viis minutit hiljem suutis kodumeeskond küll juhtima minna (värav loeti Denis Petrovi omaväravaks), kuid varsti viigistasid külalised seisu ning juba 23. minutil jäi Noorus väljakule vähemusse. Jõgeva meeskonna karistusalas toimunu järel avaldas Priit Jõeäär rahulolematust kohtuniku otsuse üle ning teenis selle eest kollase kaardi, seejärel tõi aga kohtuniku suunas öeldud ebatsensuurne sõna talle kohe punase kaardi ja eemaldamise. Tartlased realiseerisid karistuslöögi ning poolaja lõpus lõid ka oma kolmanda värava. Teisel poolajal Noorus küll natuke kosus ja 1:4 kaotusseisus olles suudeti Rainer Kalde väravast ka korraks vahet vähendada, kuid rohkemat enam ei suudetud. Seitsme vooru järel on Noorus-96 kolme punktiga 13. kohal, 18 punktiga juhib tabelit Tartu Welco. Pühapäeval kohtuvad jõgevalased Tallinnas JK-ga Legion.

Noorusel tabelis 12 punkti

C1-vanuseklassi turniiril kohtus Noorus-96 eelmisel reedel linnastaadionil Tartu Heliosega. Jõgevalaste ülekaal oli kogu kohtumise jooksul ilmne, kuid tartlastel õnnestus peaaegu lõpuni survele vastu pidada ja oma üksikuid võimalusi paremini realiseerida. Väga hea mängu tegi ka tartlaste väravavaht Artur Lõhmus. Kristjan Rumm viis Jõgeva juba 3. minutil juhtima, kuid neli minutit hiljem kasutas Sander Aukust ära Nooruse väravavahi vea ning viigistas seisu. 17. minutil lõi Kermo Truhatšev taas eduvärava Jõgevale, kohe teise poolaja algul suutsid aga tartlased Siim Tamme tabamusest jälle viigistada. Mäng käis seejärel küll peaaegu pidevalt Heliose värava all, kuid kõik Nooruse pealelöögid langesid tartlaste väravavahi saagiks. Alles 10 minutit enne kohtumise lõpuvilet saabus murrang, kui Helios rikkus karistusalas reegleid ning kohtuniku määratud 11 meetri karistuslöögi realiseeris Raul-Martin Sirkas. 3:2 eduseisu saanud jõgevalased suutsid seejärel kohe veel kahel korral palli Heliose väravasse saata. 63. minuti tabamus loeti tartlase Oskar Roosi omaväravaks, 69. minutil pani aga mängule punkti Kristjan Rummi järjekordne värav. Kõik neli kohtumist võitnud Noorusel on tabelis 12 punkti, nagu ka ühe kohtumise enam pidanud Kohtla-Järve JK-l Järve. 9 punktiga järgnevad Tartu Merkuur ja Viljandi Tulevik. Homme õhtul kohtuvad jõgevalased Suure-Jaanis sealse United’iga, kevadringi kaks viimast mängu peetakse aga Jõgeva aleviku staadionil. 19. mail kohtutakse Viljandiga, 22. mail Kohtla-Järvega. Mõlemad mängud algavad kell 17.

Põltsamaalased neljandal kohal

B2-vanuseklassis sai Põltsamaa Sport viimati koduväljakul suure võidu Raplamaa JK üle. 12:1

võidumängus lõi neli väravat Sander Tõnissoo, kaks tabamust läks Kristjan Heinmäe ja Markus Orava ning üks Karl Koltsi, Kelar Kuuse, Alfred Linnuste ja Siim Hendrik Saare arvele. Üheksa meeskonna konkurentsis on põltsamaalased 6 punktiga neljandal kohal. Sel laupäeval mängib Sport võõrsil Sillamäe Kaleviga.

Selle hooaja esimesed meistrivõistluste mängud pidasid neljandas liigas debüteerivad Tabivere RSK ja FC Jõgeva Wolves. Tabivere meeskond avas kohe ka punktiarve, sest laupäeval Osulas peetud mäng SK-ga Roosu lõppes 5:5 viigiga. Veel 90-minutilise mängu järel juhtisid väljakuperemehed 5:4 (kõik tabiverelaste väravad lõi Eduard Kovsbasnjuk), ometi suutsid külalised seisu viigistada, kui esimesel üleminutil oli täpne Marek Raudsepa löök. FC Jõgeva Wolves kaotas pühapäeval koduväljakul Tartu JK Tammeka duubelmeeskonnale 0:5. Sel pühapäeval kell 13 mängib Tabivere RSK kohaliku gümnaasiumi staadionil Tartu klubiga Bronx Wood, Jõgeva “Hundid” lähevad aga tund aega varem Tarvastus vastamisi sealse jalgpallimeeskonnaga.