Värvipidu ja sõjamäng Piiri pargis

Kui Vooremaa Piiri parki jõudis, leidsime eest suure hulga värvihuvilisi. Grafiti joonistamine juba käis. Noored kunstnikud panid kõik oma mõtted kirja. Kokku esitati neli tööd, mille hulgast ?ürii valis välja võitja. Parima töö valmistaja Suun ütles oma kunstiteose kohta, et kõik läks tegelikult sassi ja kindlat ideed, mida teha, polnudki. Kuid nii ju kunst tulebki.

Kõige rohkem oli pargis paint ball?i huvilisi. Kokku saadi kolm viieliikmelist võistkonda, kelle ülesandeks oli vastasvõistkonna lipp kätte saada. Kes aga punasest toiduvärvist ja ?elatiinist koosneva kuuli ette jäi, oli ?surnud? ja pidi mänguplatsilt lahkuma.

Kõigepealt kõmmutati puud roosaks

Kõik julged sõjamehed ajasid selga militaarvärvides riided, pähe pandi spetsiaalsed kiivrid ja kätte anti suruõhuga töötavad püssid. Esimeste laskude ohvriteks olid pargipuud, mis said ilusa roosa kihi.

Liiga lähedal olevad pargis istunud inimesed saadeti kaugemale, võistkonnad asusid oma kohtadele, kõlas signaal ja taas läks kõmmutamiseks. Esimesest lahingust tulid võistlejad kiiresti tagasi ja lippu kätte ei saadud. Kuid maskid jõudsid ilusa päikesepaistelise ilmaga juba uduseks minna. Teisel katsel, kui püssid uuesti laetud, olid poisid juba ettevaatlikumad ja ka lipp saadi lõpuks kätte. Kolmandasse lahingusse minnes tehti valmis sõjaplaanid ja määrati kindlaks, kes on kaitsjad ja kes ründajad. Enese varjamiseks veeti puude vahele isegi pargipinke. Lipp saadi seegi kord kätte ja selgusid ka kolm kõige osavamat sõdijat, kelleks osutusid Aleksei Borodin, Andrei Vdovin ja Dmitri Jelagin. Parimad said kõik auhinnaks T-särgi.

Kuulid lendasid üle pea nagu päris sõjas

Poisid ise ütlesid mängu kohta, et jube lahe oli, nagu päris sõjas kohe ja sinikatest pole ka puudust. Sõdijatele hakkas mäng nii meeldima, et nad olid nõus isegi kuule juurde ostma, et saaks veel mängida.

Kui rahvas juba laiali hakkas vajuma, tehti väiksematele värvisõpradele veel ka näomaalinguid. Kõik, kes tahtsid, said põsele just selle looma või mõne muu pildi, mis neile endale meeldis.

Rahule jäid nii osalejad kui ka korraldajad.

Ürituse korraldamise mõte tuli Jõgeva Avatud Noortekeskuse noortelt, läbiviijateks olid Sille Raidvere ja Kaisu Püvi. Suureks abiks oli linna poolt eraldatud raha.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus