Värskelt valminud lasteaed avab peagi uksed

Juba järgmise nädala neljapäeval avab pidulikult uksed Palamuse uus lasteaiamaja, kuhu lapsed kolivad sisse  22. oktoobril. Selle hoone kui ühe suurema investeeringu ümber on arutelu kestnud aastaid. On olnud kuulda poolt- ja vastuhääli, peetud tuliseid diskussioone ning kahjuks on ette tulnud isegi vastastikuseid süüdistusi, kuid nüüd on lasteaed lõpuks valmis. Ehituse kvaliteedi heas tulemuses pole põhjust kahelda, sest ehitaja tegi seekord tööd ju lausa iseendale.

Nüüdisaegne ja funktsionaalne hoone särab heleduse, valguse ja ruumikusega. Lisaks avarale ja kõigi võimalustega basseinile on olemas talveaed, mängualad.  Kui kõik läheb hästi, tasub  investeering end mitmekordselt ära ja ümberkaudsetele lastele pakutakse parimaid võimalikke tingimusi alushariduse omandamiseks. Ka lasteaia direktoril, õppealajuhatajal ja õpetajatel on ootusärevus suur, sest sellistest tingimustest võis vanas majas vaid und näha.

Palamuse poleks Palamuse, kui seal ei väärtustatakse haridust ja kultuuri. Tegemist on küll suure investeeringuga, kuid peab tõdema, et lapsed on tulevik ning väärikas lasteaed ja kool meelitavad maakonda peresid, keda on siia väga vaja.

Olgem siis tulemuse üle uhked ja jätkem lasteaia teemal peetud võitlustes tõrvikud ja piigid maha. Loodame, et investeering tasub end mitmekordselt ära ning kõik asjaosalised jäävad rahule.

blog comments powered by Disqus