Varnjas avatakse Samovarimaja

Sel laupäeval avab Varnjas, Kesk tn 21 aadressil oma uksed Samovarimaja, kus saab uudistada üle 80 erineva samovari, suveniireseme ja muud samovaridega seotud kunsti.


MTÜ Peipsi Tulevik, kes korraldab iga-aastast Varnja kalalaata ning tegeleb piirkonnas õpitubade, ürituste ja ekskursioonide korraldamisega, on võtnud omale uue väljakutse. Juba pikemat aega on ühingu juhatajal ja kogukonnaliikmel Herling Mesil olnud südamesoov leida samovaritee õpitubade jaoks sobiv maja, sest Eesti ilmale ei saa sugugi lootma jääda, et vabas õhus õpitubasid alati muretult teha. Sobiv hoone leiti Varnjas aasta algul ning kevadel ja suvel on tegeletud jõudumööda ühe järjekordse vana maja elule aitamisega. Kuigi tööd on kujunenud oodatust pikemaks protsessiks, kus on olnud omajagu ka tagasilööke, on nüüd jõutud niikaugele, et saab osa majast külalistele avada, näidata piirkonna ajalugu, silmailu ning samas ka juua samovarist ehtsat ivantšaid.
Varem elumajana ja seejärel pikalt tühjalt seisnud majal on potentsiaali veel palju enamakski ja jõudumööda ja kogukonna abil jätkab ühing maja taastamist ning kasutuselevõttu ka edaspidi.
Ühingu juhataja ja Samovarimaja perenaine Herling Mesi edastab vallaelanikele ka üleskutse:
„Kui kellelgi on koju jäänud vanu samovare või muid samovarimotiividega esemeid, mida enam ei kasuta, siis olete oodatud neid Samovarimajja näitusele esitama. Meie Samovarimaja eesmärk on tutvustada samovaridega seotud ajalugu, elulaadi ja kunsti. Samovari temaatikat on kasutatud põnevalt ja laialdaselt, alustades köögirätikutest, ehete ja suveniirideni välja.”
29. augustil tähistab Samovarimaja naaber Voronja galerii oma 7. hooaja lõppu ning üle Eesti toimub muuseumide öö. Esialgu on Samovarimaja avatud septembri nädalavahetuse päevadel 12–18, külastajate huvi korral pikeneb lahtiolek ka oktoobrisse.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus