Vapikell nüüd kolmes linnas

?Kolm kella aitavad meil tunnetada maakonda kui ühtset tervikut, tuletada meelde, et käime ühte jalga, oleme vaimus koos,? ütles Põltsamaa vapikella pühitsedes EELK Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer.

Vapikell näitab aega Kesk tn 3 asuva OÜ Põltsamaa Uus Apteek seinal. Samas majas asus veel üsna hiljuti Põltsamaa linnavalitsus.

?Sellest, et Põltsamaa kesklinnas võiks olla avalik kell ja võib-olla koguni kellatorn, räägiti juba 1930. aastatel,? märkis Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

Vapikellade paigaldamise eestvedaja maavanem Aivar Koka sõnul peaksid vapikellad muu hulgas aitama inimestel bussi peale jõuda, seepärast said need üles võimalikult bussijaamade lähedale.

?Põltsamaal oleksime tahtnud kella panna valmiva Selveri seinale: sellesse hoonesse tuleb ju ka bussijaama ooteruum. Paraku jäime sellise soovi avaldamisega pisut hiljaks. Küll aga oli oma hoone seinale kella paigaldamisega nõus OÜ Põltsamaa Uus Apteek ja sellesse paika sobis see suurepäraselt: tundub, nagu oleks see siin kogu aeg olnud,? ütles Aivar Kokk.

Apteegi juhataja Ülle Rebane avaldas heameelt selle üle, et vapikell just nende maja seinale pandi. Linnapea Jaan Aiaots aga kinkis maavanemale tänutäheks Põltsamaa linna meenemündi.

?Millal siis veel maakonna sümboolikat propageerida kui mitte nüüd, kaks aastat enne maakonna moodustamise 60. aastapäeva,? ütles Aivar Kokk.

Tänuhommikusöök teenekatele

Kella avamise tseremooniale kogunes suur hulk linnarahvast, ent sellest võtsid osa ka maavanema poolt Põltsamaa kultuurikeskuses korraldatud tänuhommikusöögil osalenud. Nimetatud sündmusele oli oodatud 230 teenekat jõgevamaalast ja maakonna heaks palju teinud inimest. Tänuhommikusöögi moderaator oli EELK Põltsamaa Niguliste koguduse õpetaja Markus Haamer. Tema pidas ka söögipalve.

Sõna said tänuhommikusöögil maavanem Aivar Kokk, Riigikogu esimees Ene Ergma, Jõgeva Omavalitsuste Liidu esimees Toivo Tõnson, Jõgevamaa aasta õpetaja Vivian Paaksi, Mustvee Betaania koguduse pastor Paul Gill, maakonna spordirahva ja ettevõtjate
esindaja Kalev Raudsepp, külaliikumise Kodukant maakonnaühenduse juhatuse
esimees Karina Kaarepere ning Jõgevamaa kultuurirahva esindaja Airi Rütter.
Muusikalisi vahepalu pakkus Põltsamaa koguduse segakoor dirigent Reet Sesteri juhatusel. Toidud olid valmistanud ja neid serveerisid Põltsamaa Ametikooli õpilased.

Märkamatud, aga vajalikud

?Kuni söök on laual ja puhas pesu alati võtta, ei pane mees naise tööd tavaliselt tähele ega märka teda ka selle eest tänada. Niisamuti on Jumalaga: kuni ta tervise, hea saagi ja muud annid annab, ei pane me teda tähele ega märka ka tänada,? ütles EELK Tartumaa praost Joel Luhamets.

Nõndasamuti on nende inimestega, kes eile Põltsamaa kultuurikeskusse olid kutsutud: kuna nad oma ülesandeid hästi täidavad, ei panda neid tihti tähele ega märgata siis ka tänada. Tänuhommikusöök oligi üks võimalus seda teha.

Hommikusöögilt lahkudes sai iga külaline kaasa maakonna endisi ja praegusi omavalitsusjuhte tutvustava raamatu, mis äsja trükist ilmus.

Aivar Koka sõnul on raamatute kinkimine traditsiooniks kujunemas: aasta tagusel esimesel, Kuremaa lossis peetud tänuhommikusöögil said kutsutud kingituseks maakonna põllumajandusjuhte tutvustava raamatu, vabariigi aastapäeva puhusele vastuvõtule kutsutud on saanud maakonna aastaraamatu omanikuks.

Riigikogu esimees Ene Ergma: ?Minu meelest on tänuhommikusöök väga ilus sissejuhatus jõuluajale. Maakonna elu edendajatel on hea siin soojas ja õdusas õhkkonnas kokku saada ja omavahel suhelda. Kiidan Jõgeva maavanemat, et ta siin sellise ettevõtmise on käivitanud ning osalen ka ise sellel hea meelega. Olin ka mullu Kuremaal toimunud tänuhommikusöögil.?

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus