Vanema põlvkonna sotsiaaldemokraatide juhina jätkab Herbert Sulg

 

Jõgeva-  ja Tartumaal elavatest Sotsialdemokraatliku Erakonna vanemaealistest liikmetest koosneva ühenduse koosolekul otsustati jätta organisatsiooni etteotsa senine juhatus ja  esimeheks Herbert Sulg Pala vallast Kokanurga külast.

Mõttevahetusel kõneldi ühiskonnaelu valuküsimustest nii sise- kui ka välispoliitika vaatevinklist.

Herbert Sulg ütles, et vanemaealiste sotsiaaldemokraatide ühendus tegutseb viieteistkümnendat aastat. “Tahe ja huvi mõttevahetustele tulla on tugev, kuid vahel osutuvad takistuseks puudulikud transpordiolud ja pikad vahemaad. Soov on aga tihedamini kokku saada, nagu teeme seda mõttekaaslastega Pala vallas,” lausus Sulg, kes on sündinud 1930. aastal. “Probleeme, mida vaagida, jätkub,” lausus ta.

Koosolekul osalenud sildade projekteerimise ja rajamisega tegelev ettevõtja Valeri Volkov nimetas üheks murelikumaks teemaks oskustööliste ja avara silmaringiga ja võimekate septsialistide nappust Eesti tööjõuturul. “Küll aga leidub mitmeid pensionieas oma ala asjatundjaid, keda võiks nüüdki tööprotessi kaasata ning kellest oleks abi ka noorte koolitamisel. Mõistagi tuleb korraliku töö eest väärilist tasu maksta,” märkis ta.

“Asjaolud ühiskonnas on mitmekihilised. Väga oluline on riigi ja ettevõtjate kaasamine majandusprobleemide lahendamisse. Samas pean arvestama, et Eesti on osa avatud ühiskonnast,” lausus arutelul nii sise- kui ka välispoliitilisi teemasid vaaginud riigikogu liige Jüri Morozov.

Väärikas eas sotsiaaldemokraatidega kohtus ka Jõgeva linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Asso Nettan.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus