Vanast veetornist kirikuks: uus hoone avab peagi uksed

Ees ootaval pühapäeval, neljandal advendil süüdatakse uue Jõgeva vaatetorniga kirikutorni juures advendiküünal. Kes soovib, saab oma nime jäädvustada kirikutorni viiva trepiastme ostmisega.


Vanast veetornist sai vaatetorniga kirikutorn vähem kui aastaga. Valgest hoonest sisse astudes ja korrustel kõrgemale ronides võib tähelepanelik silm näha, et iga korruse laes on lampidest moodustunud muster. Tegemist on kirikulegendidega ning need pole juhuslikud. Lumivalgetele seintele loodetakse tulevikus ka näitusi tuua. Fotod enne ja pärast ehitust võivad juba peagi seintele saada.
Klaaskatusega vaatetornist võib ilusa ilma korral näha osa Jõgeva linnast, aga ka Laiuse voorele ja ümberkaudsetele ettevõtetele.
Mitmefunktsiooniline torn täidab küll nii kiriku kui ka vaatetorni ülesannet. Aga kui hästi läheb, võib täituda üks suur unistus, paigaldada torni kariljon ehk kellamäng, mis oleks Eestis ja lähimaadeski ainulaadne.
Järgmise aasta kevadel aga kerkib kiriku ümber kogukonnakeskus, mille ruume saavad kasutada eakad, noored kui ka puuetega inimesed. „Erinevatel organisatsioonidel on võimalik ruume kasutada,“ rääkis Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk, lisades, et teisel korrusel on kontoriruumid ja võimalus koosolekuid pidada. Hoones võib pidada kontserte, kultuuriüritusi, sünnipäevi, pulmapidusid, aga soovi korral ka peiesid.
„Torni ümber tuleb puhkeala, kus saavad toimuda üritused ja kontserdid. See on suurepärane võimalus peredel omavahel aega veeta. Plaanis on rajada lastele mänguväljak, abiellujatele lukupuu ja õnneväravad. Väikeses metsasalus on lisaks urnimatuse sein ja mälestuslatern lahkunutele,“ ütles Kokk.
Kes veel soovib, saab uude torni soetada omanimelise trepiastme, millega on võimalik panustada järgmisesse projekti. „Torni läheb 100 trepiastet ja kogudus on välja pakkunud, et trepiastmeid on võimalik osta ja saada seeläbi trepiastmele oma nimega kuldne plaat,“ rääkis Kokk. Tavakodanikule maksab see 300 eurot.
Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase nentis, et siiani on 100-st trepiastmest müügiks läinud 30, seega on võimalust veel oma panust edasiseks anda.

KERTTU-KADI VANAMB

 

blog comments powered by Disqus