Vanasse koolimajja tuleb uus elu

Selle nädala alguses sai majja sisse vesi ja lõpetati tulevaste WCde põrandate valamine. Lähipäevil on oodata ahjumeistrit, kes hakkab ehitama kaminat. Üleeile vahetati välja ka viimased aknad.

Ometi kord suur saal

OÜ Lepe Ehitus mehed Tiit Oja ja Aido Sirp olidki üleeile parasjagu akende vahetamisega ametis, et seejärel jätkata juba teiste sisetöödega. Tiit Oja on ühtlasi omakandi mees ja ka Kamari Haridusseltsi juhatuse liige. Jaak Miller oli seekord mujal. Tööd ongi objektil enamasti tehtud kahekesi või kolmekesi.

“Külaseltsi rahvas on abis olnud, viimati koristati ära vanad tualettruumid. Suvel käisid lapsed pööningult prahti alla ajamas. See oli päris suur töö,” rääkis Tiit Oja.

Juulikuus võeti maha vana katus ja maja sai peale uue plekk-katuse. Majas sees on ära lammutatud kunagise klassiruumi üks sein ning ukseavad suuremaks muudetud. Uued laed tehti endistest kõrgemaks. Niimoodi saadakse ometi kord suur saal, mida külarahva jaoks nii väga vaja on. Et vaheseina asemele tulevad lükanduksed, annab saali ka mitmeti kasutada. “Nii suurt saali ei ole meil tõepoolest olnud. Külapidude ja koolituste jaoks kulub see igati ära,” leidis haridusseltsi eestvedaja Kalli Kadastik.

Ideid tuleb järjest juurde

Kalli Kadastik ja külavanem Indrek Eensalu näitasid tulevasi ruume. “Maja on küll suur, aga ideid on meil juba nii palju kogunenud, et kuluks lausa teine samasugune maja ära,” märkis Kalli muiates. “Tegelikult tahaksimegi kõik võimalikult siia ühte kohta koondada, et poleks killustatust. Üks kütmine ja üks inimene valves. Kui praeguste töödega lõpule jõutud on, eks siis näis, mis mahub, mis mitte. Kunagi peaksid siin muidugi käsitööruumid olema, jõusaali oleks vaja ja nii edasi.”

Praegu on PRIA eraldanud renoveerimiseks üle 800 000 krooni, Põltsamaa valla omaosalust on üle 100 000 krooni. Ehitusmaterjalid lähevad aga lausa iga päevaga kallimaks. Edaspidi ongi plaanis hakata juba uut projekti koostama, et saaks kavandatud asju asuda ellu viima.

Külavanem Indrek Eensalu astub peaaegu iga päev tulevase külamaja juurest läbi, et oma silmaga näha, kuidas asjad edenevad. “Kevadel jätkub meile kõigile õues tööd, et ümbrus ilusaks saaks. Plats on siin suur. Maja tagant tuleb aed ära koristada, tiigi ja maja tahaksime üheks kompleksiks muuta. Kõrvalhoone on vaja ka korda teha, ehk saab kunagi sinna sauna. Eks kõike tuleb tasapisi ja targu teha, korraga ei jõua,” rääkis külavanem.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus