Vanarauatakso viib ära metallesemed, mis jalus

?Vanarauatakso puhul pole sisulist vahet, kuhu seda tellida. Et Jõgeval eraldi kontorit pole, tuleb Jõgeva maakonna inimestel pöörduda Tartu kontorisse,? ütles Vooremaale AS Kuusakoski turundusspetsialist Kristi Sarapuu.

Suur taksoks nimetatud veoauto tuleb kohale muidugi siis, kui äraveetava vanametalli kogus on piisavalt suur. Ka väiksema koguse puhul tasub oma soovist teada anda. See märgitakse üles ja kui ühes piirkonnas on soovijaid rohkem, sõidab takso ringile välja.

?Raha hakkame maksma alates 200 kilost,? ütles Sarapuu. ?Samas tuleb probleemtoodete puhul, nagu näiteks külmkapid, inimestel selle äraveo eest ise maksta. On ka võimalus teha tasaarveldus.?

Takso töötab veoringi põhimõttel

Klienditeeninduse juhi Kaido Aettiku sõnul on vanarauataksot tellitud vanade linttraktorite, suurte veokite, põllutööriistade, autoromu ja teiste mahukate asjade veoks.

Kellel on väiksem vanarauakogus ja kes ei taha oodata, kuni ka kõik naabrid sama teenust tellivad, neile pakub Kuusakoski välja võimaluse kasutada tasuta haagise ehk vanarauakäru laenutust. Selleks tuleb jällegi lähimasse kontorisse pöörduda.

Vanarauatakso töötab veoringi põhimõttel. “Kogume kokku teatud hulga tellimusi ja seejärel sõidab vanarauatakso kokkulepitud ajal nendest kohtadest läbi, rääkis Aettik. Nii on veokulud klientide jaoks väikesed ning transpordi tekitatav loodussaaste minimaalne. Loomulikult, kui metalli on terve koorma jagu ja kliendil on kiire, siis sõidame tema juurde personaalselt.

?Vanarauatakso teenus ei ole mõeldud ühe vanni, radiaatori või mõne üksiku torujupi veoks,? kinnitas Aettik. Kuusakoskil on kaks vanarauataksot ja praegu tiirutab üks neist Harjumaal, teine Lõuna-Eestis.

Hoiame energiat kokku

Vanarauataksol on spetsiaalne metallitõstuk haardeulatusega kuni 5 meetrit. “Metall kaalutakse kliendi juures kohapeal, ostu-müügitehingu jaoks ei pea eraldi kuskile minema ? paberid vormistab vanarauatakso juht ja raha kantakse kliendi kontole reeglina järgmisel tööpäeval,? kirjeldas Aettik. Vanarauatakso tellimine on lihtne ? tuleb vaid helistada telefonil 6258 666.

Vanametalli taaskasutamisel tekkiv energiasääst on samuti üks kõrgemaid ? võrreldes uue metalli sulatamisega maagist hoiame vanametalli taaskasutamisega kokku kuni 95% rohkem energiat. Näiteks Põhja- ja Baltimaade juhtiv metallikäitlusfirma Kuusakoski töötleb aastas 2 000 000 tonni vanametalli. Sellise koguse taaskasutamisest saadavat säästu saab võrrelda 400 000 kodumajapidamise aastase energia kokkuhoiuga.

Kogutud vanametall töödeldakse ja sorteeritakse ning suunatakse metallitehastesse ümbersulatamisele. AS Kuusakoski kasutab Eesti ainsat metalliveskit, mis sorteerib erinevad materjalid (must metall, värviline metall, praht) ja granuleerib metalli sulatustehaste jaoks sobivateks tükkideks.

Eraisikutele ja ettevõtetele

AS Kuusakoski on Eesti suurim jäätmekäitlusettevõte, kelle tegevuse eesmärk on pakkuda direktiividele ja seadusandlusele vastavat jäätmekäitluse terviklahendust nii eraisikule kui ka era- ja avalikus sektoris tegutsevatele ettevõtetele.

Firma põhitegevuseks on musta ja värvilise vanametalli kokkuost, käitlemine ja eksport. Lisaks pakutakse autovraki-, elektroonika-, aku-, fotokemikaalide- ja metallpakendi käitlust ning vastavalt kokkuleppele teostatakse kliendi juures metallkonstruktsioonide demontaazi ja äravedu.

AS Kuusakoski on asutatud 1992. aastal, ettevõttel on 12 osakonda üle Eesti ning 210 töötajat. AS Kuusakoski 2003. aasta netokäive oli 656,3 miljonit krooni ning puhaskasum 49 miljonit krooni.

AS Kuusakoski käsutuses on tipptasemel nüüdisaegne tehnoloogia. Investeeritud on võimsa tootlikkusega metalliveskisse, presslõikurisse, greiferlaaduritesse, tõstukautodesse ja vahetuskastidesse.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus