Vanameister näitas noortele maastikusõidus koha kätte

Möödunud laupäeval anti Kuremaa lossi eest start teisele Kalevipoja rattamaratonile, kus oli kohal enamik Eesti nimekamatest jalgrattasportlastest ning kus noorte rattahaide ees võttis kindla võidu Jaan Kirsipuu.

Kalevipoja teisel rattamaratonil oli võimalik osaleda 71- ja 38 – kilomeetrisel distantsil. Pikale rajale oli end kirja pannud 759 võistlejat ning lühikesele distantsile 246. 71-kilomeetrise raja läbis täpselt pooltuhat võistlejat ning lühema distantsi 191 võistlejat. Sellist rahvahulka pole Kalevipoja rattamaratonil veel osalenud.

Lisaks vaieldamatule Eesti jalgrattaspordi suurkujule Jaan Kirsipuule oli stardis esindatud professionaalsete jalgratturite koorekiht. Kohal olid Allan Oras, kohalik rattakuulsus Erki Pütsep, Rene Mandri, Sigvard Kukk, Peeter Pruus, Tarmo Neemela ning paljud teised.

Poole distantsi peal oli teistelt eest ära rebinud viieliikmeline juhtrühm, kus figureerisid ka Kirsipuu ja Oras. Joogipunktist mindi läbi tohutu tempoga, vahetades aega ajalt juhtoina positsiooni.

Poole maa peal vedasid gruppi Caspar Austa, Alan Oras ja Sigvard Kukk, kelle sabas väntasid Jaan Kirsipuu ja Markku Ainsalu. Järgmine punt, kus sõitis kaheksa meest, läbis vaheajavõtupunkti kaks minutit hiljem. Teist rühma vedasid Raivo Kodanipork ja Janek Tombak. Juba kümneliikmeline rühm jalgrattureid läbis pool maad liidritest kuus minutit hiljem ning sinna rühma kuulus ka Kuremaalt pärit Erki Pütsep.

Rada oli küll võistlejate sõnul hästi ettevalmistatud, kuid nõudis sõitjatelt head tehnikat ja ohtralt jõupingutusi. Tõusudel ja langustel vahetati pidevalt rühma liidreid tempot alla laskmata. Üheks ohtlikumaks ja ka huvitavamaks lõiguks pidasid sõitjad Laiuse mäe tõusu ja langust, kuna mäkke sõitmiseks pidi mõni nõrgem isegi korraks rattalt maha tulema, kuid alla laskudes saavutasid sõiduriistad tohutuid kiiruseid (Vooremaa andmeil kuni 60 km/h), mis pole maastikuetappidel kuigi tavaline.

Võitja ei olnud kindel kuni finišini, sest lõpusirgel tulid külg külje kõrval Kirsipuu ja Caspar Austa, kuid stopper näitas, et sõidu oli võitnud Kirsipuu napi ühe sajandikuga.

Esipaarist paarkümmend sekundit tagapool finišeeris Markku Ainsalu ning temast poolteist minutit hiljem jäi esikolmikust välja Allan Oras. Kohad viies kuni seitsmes jagati samuti kolme mehe vahel, kes finišeerisid samuti ühe sekundi sees. Nendeks olid Taavi Selder, Alges Maasikmets ja Dimitri Sorokin. Kirsipuu ise jäi oma ütlustes tagasihoidlikuks, öeldes, et ei läinud rajale kindlate võidumõtetega, kuid sõidu käigus suutis mees head tempot hoida ning lõpuks ka Eesti meistritiitli võtta.           

71 kilomeetri parimad 

1. Jaan Kirsipuu             http://www.sportinfo.ee/statistics/task/person/id/2951/ CFC/Geofco Team

2. Caspar Austa             TÜ Akadeemiline Spordiklubi

3. Markku Ainsalu          Investment Agency Pro Team

4. Allan Oras                 Rietumu Banka-Riga

5. Sigvard Kukk             SPORDIPANTER

6. Janek Tombak           CC Bourgas Team

7. Taavi Seldrer              Rietumu Banka-Riga

8. Alges Maasikmets     Extreme Sport

9. Dimitri Sorokin           Rietumu Banka-Riga

10. Raido Kodanipork     ARCTIC SPORT CLUB 1

38 kilomeetri parimad 

1.       Jaagup Vähi

2.       Raivo Laanemets

3.       Allar Soo

4.       Kalju Koch

5.       Mikk Altermann

6.       Sten Saarnits

7.       Ilmar Mesi

8.       Sergo Kont

9.       Mihkel Kalja

10.   Raivo Meitus

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus