Vana aasta saadeti Jõgeval ära tantsu ja mürtsuga

Nagu maakonnalinnades üle Eesti, saadeti ka Jõgeval meie riigi sajanda sünnipäeva aasta ära pidudega „Eesti tantsib“ ja „Sajaga edasi!“


  1. 31. detsembril tantsiti päevasel ajal Jõgeva kultuurikeskuse ees. Kella kahest saabus kohale MTÜ Pommiauk kingitus Eesti Vabariigi 100 sünnipäevaks – soomusauto Arsenal-Grossley väliskoopia ning hakati tantse õppima, et need kella kolme ajal suure pidulikkusega ära tantsida. Soomusautot esitles Jõgeva Muuseum, kohal olid nii Sergei Jerjomin kui ka Eduard Onopa, kes mõlemad soomuki ehitamisega tegelevad. „Oli väga tore aasta,“ oli Eduard Onopa nõus 2018. aastale tagasi vaatama.

„2018 avas MTÜ Pommiauk oma muuseumi uues hoones, mida on muuseumiks kohandatud juba viie aasta jooksul. Soomusauto sai valmis. Hooajal käis üle pooleteisttuhande külastaja. Varasem tase oli hooajal tuhande külastaja ringis, aga ruum oli varem väiksem ja eksponaate vähem,“ rääkis ta.

„Uuel aastal tahaks soomusauto käima saada, sügisel võiks ta juba omal jõul üritusele kohale sõita ja muuseumi uue maja fassaadi tahaks valmis jõuda. Ja proovime militaarfestivali ka teha,“ kergitas ta muuseumi plaanidelt katet.

Jõgeva Kultuurikeskuse juhataja Ainar Ojasaare sõnul osales peol 65 tantsijat ja lisaks neile veel publikut.

Kella 23st algas Jõgeva peaväljakul uus pidu, nimega „Sajaga edasi, Jõgeva!“. Juubeliaasta lõpupeol mängis tantsuks ansambel Tarvas, esinedes Jõgeval kaheliikmelises koosseisus. Enne südaööd kuvati kultuurikeskuse seinale telepilt ning sai kuulata Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi uusaastatervitust. Pärast seda lauldi ühiselt hümni. Aastale pani punkti uhke ilutulestik. Pidu „Sajaga edasi, Jõgeva!“ toimus Riigikantselei EV100 programmi eestvedamisel ja toel, korraldajateks Jõgeva kultuurikeskus ja vallavalitsus.

„Peo alguseks kogunes paarkümmend pidulist,“ rääkis kultuurikeskuse juhataja. „Ilutulestikuks aastavahetuse ajal oli linnaväljak rahvast aga pungil täis. Ilutulestik oli suurejooneline nagu alati! Alar Päären teeb ikka head tööd,“ lisas ta rahulolevalt.

blog comments powered by Disqus