Vallimäe kaotas Ööjooksul esikoha vaid mõne meetriga

Reedel Rakveres peetud Ööjooksust võttis osa ka Jõgevamaalt pärit Viljar Vallimäe, kes oli jooksu algusest saadik esikohas kinni, kuid pidi lõpumeetritel tunnistama Roman Fosti paremust.

Viljar Vallimäe on Rakvere Ööjooksu kahekordne võitja ning 21,1-kilomeetrise raja rekordiomanik ajaga 1:06.13. Enne võistlust arvas Vallimäe, et jooksu võitja peaks ikkagi senist rekordit parandama ning loomulikult sooviks ta kõigest hingest teha seda ise.

“Minu jaoks on tegemist huvitava üritusega. Mõnusaks teeb selle eelkõige asjaolu, et joostakse just õhtul, mil on kergem pingutada kui keskpäeval,” lausus ta. “Rada on väga hea, sisaldades paari väikest tõusunurka, mis küll tempos midagi ei muuda, vähe pöördeid ja seetõttu kiire.” Veel lisas Vallimäe, et kindlasti tuleb raske jooks, sest kohal on sellised ässad nagu Sergei Tšerepannikov ja Roman Fosti.

Just Roman Fostiga koos asus Vallimäe kohe alguses jooksu juhtima. “Distantsi algul panime kohe kiire tempo peale, sest tahtsime grupi laiali saada,” jagas muljeid Roman Fosti. “Tegime Vallimäega kordamööda tempot. Kümne kilomeetri järel hakkas tempo langema ja oli näha, et kõik jääb ikkagi lõpu peale. Tegime võrdselt tööd ning proovisime Tšerepannikovil, kes on tuntud kiire jooksulõpu poolest, enne finišit eest ära saada. Vallimäe andis mulle südi lahingu ning hakkas lõpus järjest kerima, mistõttu läbisime viimase kilomeetri vähem kui kolme minutiga. Pidin lõpus endast kõik andma ja end täiesti tühjaks jooksma,” tunnistas jooksu võitnud Roman Fosti Rakvere Ööjooksu portaalile. Vallimäe ületas finišijoone paar meetrit Fostist tagapool. Kolmandaks jäi Sergei Tšerepannikov, kes kaotas liidritele enam kui kümme sekundit. Siiski ei suutnud Fosti Ööjooksul Vallimäe püstitatud rajarekordit ületada — see jäi vaid kaheksa sekundi kaugusele.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus