Vallad ilutulestikke ei korralda

Aastavahetusel jätavad nii Jõgeva, Põltsamaa kui ka Mustvee vald ilutulestiku ära. Seda nii koroonaviiruse tõttu kui ka soovist raha mitte tuulde lasta.


Mustvee vallas pole pärast valdade ühinemist kordagi vallapoolset ilutulestikku olnud. „Puuduvad ka sellised ettevõtted, kes oleks suure tulevärgi korraldamiseks valda taotlusi esitanud. Iga inimene saab vastavalt oma soovile seda oma koduaias ise teha,“ rääkis Mustvee valla avalike suhete spetsialist Krista Pint.
Mustvee valla piirkonnas on kohalikke inimesi, kes tähistavad uues aasta algust vene kella järgi tund aega varem ning nii jagubki raketipauke ja ilutulestikku mitmeks tunniks.
Põltsamaa vallavalitsus soovitab tänavusel aastavahetusel kõik avalikud ilutulestikud ja rahvakogunemised ära jätta. „Vald ise ilutulestikku ei korralda ning soovitab rahval hoiduda aastavahetusel ka kõikidest suurematest rahvakogunemistest,” teatas Põltsamaa vallavalitsuse turundusspetsialist Raivo Suni.
Keskseid ilutulestikke ei soovitata tänavu korraldada, kuna need toovad kindlatesse kohtadesse, kus on parem ilutulestikku jälgida, suuremaid rahvamasse. Taolistel rahvakogunemistel on aga inimestel keeruline kinni pidada koroonaviiruse levikut tõkestavast 2 + 2 reeglist.
Perekondlikke ilutulestikke võib siiski korraldada.
„Otseselt pole ka keelatud uusaastaööl rakette lasta, kuid soovitame avalikud ilutulestikud võimalusel tänavu ära jätta. Põltsamaa vallavalitsus valla eelarve vahenditega nii ehk teisiti ilutulestiku korraldamist ei rahasta. Kui eraisikud soovivad kusagil ilutulestikku lasta, siis see pole otseselt keelatud,” lausus Põltsamaa vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi.
„Arvestades tänast olukorda tuleks vältida rahvamasside kogunemisi. Kui keegi eraisik või juriidiline isik soovib uusaastaööl rakette taevasse lasta, siis vald seda muidugi keelama ei hakka. Kindlasti palub aga vallavalitsus jälgida inimestel kõiki ohutusreegleid ja tule-ohutusnõudeid,” lisas Liivamägi.
Samuti tuletab vallavalitsus meelde, et õnnetuste ärahoidmiseks võib ilutulestikku korraldada vaid kaines olekus.
Ka Jõgeva vald jätab tänavu ilutulestiku korraldamata. Abivallavanem Terje Rudissaare sõnul ei ole mõistlik inimesi kuuse juurde kokku kutsuda, sest aastavahetusel on nad enamasti märksa ülemeelikumad kui tavaliselt, ning 2 + 2 reeglist kinnipidamine ja maski kandmine kipuvad võib-olla ununema.
„Loomulikult tohivad vallakodanikud ise sel puhul ilutulestikku endale lubada,“ nentis ta. Esimene avalik üritus on ansambli Estonian Voices uusaastakontsert Jõgeval 3. jaanuaril.

TAAVI KELDER
ULVI TAMM
ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus