Väljanäituse peaauhind loositakse tuleval aastal uuesti välja

 

Septembris toimunud Suurel Paunvere Väljanäitusel ja Laadal loositi pääsme ostnute vahel mäletatavasti välja grillkiik. Et võidunumbriga pääsme omanik senini Palamuse vallavalitsusega ühendust pole võtnud, otsustati auhind aastaks korraldajate vastutavale hoiule võtta ning järgmisel väljanäitusel uuesti välja loosida.

Väljanäituse pääsmete vahel välja loositud auhinna võitja leidmisega on varemgi probleeme olnud, sest paljud laadalised on loosimise ajaks juba Palamuselt lahkunud, kodus aga viskavad pileti ära või ei võrdle selle numbrit ajakirjanduses avaldatud võidunumbriga.

Et auhinnale siiski omanik leida, korraldati mõnel aastal kordusloosimine nende vahel, kes vastasid väljanäituse teemalisele küsimustikule (sellele tuli lisada ka kontaktandmed), siis aga mõeldi välja loosimisviis, mis tagas selle, et võitja leiti loosimise hetkel väljanäituse pealava juures viibivate inimeste hulgast. Võiduarvu hakati nimelt loosima numberhaaval esimestest numbritest alates, paludes iga järgmise numbri selgudes käega märku anda neil, kelle piletil seisva arvu esiosa tekkinud kombinatsiooniga kattub. Nii jäi konkurente üha vähemaks, kuni jäigi järele vaid üks — võitja.

Et tekkis seltskond kriitikuid, kes pidasid sellist loosimisviisi ebaõiglaseks nende piletiostjate suhtes, kes loosimise ajal kohal olla ei saa, pöörduti tagasi n-ö tavalise loosimismeetodi juurde. Ja seisti taas probleemi ees, et võitjat on võimatu leida.

“Et väljanäituse teemalist küsitlust tänavu ei korraldatud, ei saanud me ka sellele vastajate vahel kordusloosimist läbi viia,” ütles väljanäituse toimkonna juht Urmas Astel. “Seepärast otsustasime, et võtame auhinna aastaks hoiule ja loosime selle tuleval aastal uuesti välja. See ei tähenda, et me tuleva-aastaseks väljanäituseks uut auhinda otsima ei hakka, vaid tuleval aastal on kopsakaid auhindu lihtsalt kaks.”

Nüüd on väljanäituse korraldajatel aasta aega mõelda ka sellele, kuidas loosimist nii läbi viia, et kriitikud rahul oleksid ja auhindadele omanik leitaks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus