Välitöö päev Põltsamaa vallas

Pole just kuigi tavaline, et omavalitsuse ametnikud lausa lageda taeva all oma igapäevast tööd teevad. Möödunud reedel Põltsamaal aga just nii tehti ja hulk vallavalitsuse ametnikke tegutses Lossi tänaval vallavalitsuse hoone läheduses paikneval jõeäärsel haljasalal.


Põltsamaa valla sotsiaalosakonna juhataja Merike Sumla sõnul sai reedene vallaametnike välitöö päev positiivset tagasisidet nii Facebookis kui ka oma maja töötajate poolt. „Suurt töötegemist seal ei olnud, aga nende kodanikega, kes julgesid ligi astuda, oli väga hea võimalus suhelda. Ka omavahel oli suhtlemiseks suurepärane võimalus, sest kedagi ei pidanud kabinetist otsima minema ning ka Viljandi maantee majas töötavad ametnikud olid sellel päeval koos meiega,“ lausus Sumla.

Põltsamaa vallavalitsuse teabespetsialisti Taimi Rao sõnul oli välitööpäeva kogemus väga positiivne. Kui miski häiris, siis päikesepaiste arvutiga töötamisel ja aeglane internet. Teabespetsialisti sõnul oli ametlik rahvusvaheline väljas töötamise päev küll 25. mai, ent tulenevalt inimeste võimalustest ja ilmast, nihutati see Põltsamaal 1. juunile.

Ajalehe Vali Uudised endine reporter Sirje Veldi kirjutas Facebookis välitöö päeva kohta, et sellel päeval saavad „kontorirotid“ ka pisut jumekamaks, ja arvas, et ehk ei olegi päike nii kahjulik, kui sellest viimasel ajal räägitakse. Merike Sumla sõnul astusid väljas töötanud vallaametnike juurest läbi isegi välisturistid. Põltsamaa vallavanem Margus Möldri tõdes, et tema vastuvõtul pole tõepoolest ka nädala jooksul nii suurel hulgal inimesi käinud, nagu möödunud reedel. Inimestega vesteldi Põltsamaa laululavast, teedest, kalmistust, ka Kursi kirikust ja kalmistust.

Kui keegi oli alguses pisut sõjakalt meelestatud, siis tehti neile selgeks, miks üks või teine probleem on just niisugune, nagu see on. Taimi Rao sõnul jäi päeva lõpuks kõlama mõte, et välitöö päev võiks teoks saada kahel korral aastas. Lisaks sai ta pikemalt kõnelda nende ametnikega, kellega igapäevaselt kuigi tihti kokku ei puutu. Üks väheseid probleeme oli interneti aeglus, mis andis eriti tunda dokumente digitaalselt allkirjastades.

Oldi arvamusel, et aasta pärast tuleks see lihtsalt põhjalikumalt ette valmistada. Sel päeval viidi läbi ka vallaametnike üldkoosolek, mis toimub kuus korra. Päev lõpetati ühise piknikuga, milleks kodunt head ja paremat kaasa oli võetud. Margus Möldri soovitab korraldada niisuguseid välitöö päevi võimalusel ka teistel omavalitsustel, asutustel ja ettevõtetel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus