Valiti Jõgeva möödunud aasta teod

Jõgeva linna aasta tegudeks 2012 kuulutati moodne tanklahoone, uus kohtu- ja politseihoone ning Liblikapüüdja etendus.

Ettevõtluse valdkonnas pälvis tunnustuse Olerexi uue tanklahoone avamine Estakaadi tänaval. Firma tegevjuhi Piret Milleri sõnul on tunnustus ettevõttele oluline, see tõestab, et Jõgeva elanikud on uue tankla hästi omaks võtnud. Jõgevale kerkinud hoone erineb aga väljanägemiselt tüüpilisest tanklast.  “Iga uus tankla, mis inimestele meeldib, kus on head teenindamistingimused ja ostuvõimalused, toob juurde ka uusi kliente,” kinnitas ta.

“Olerexi tankla on meie linna arhitektuuriansamblis üks atraktiivsemaid hooneid, mille valmimisega sai lõpliku väljanägemise ka Jõgeva bussijaam,” ütles Jõgeva abilinnapea Aare Olgo.

Avalikus sektoris pälvis tunnustuse uue kohtu- ja politseihoone valmimine kesklinnas. Koos Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi ja siseministeeriumi esindajatega oli selle majaga seotud tunnustust vastu võtmas justiitsministeeriumi justiitshalduspoliitika osakonna õigusloome ja arenduse talituse juhataja Kaidi Lippus. Tema sõnul meeldivad talle uues hoones ilusad ja heledad värvitoonid, silma hakkavad ka valged kohtusaalid väga kenade valgustitega.

“Endisel ja uuel politsei- ja kohtumajal on vahe nagu ööl ja päeval,” ütles Jõgeva politseijaoskonna patrullteenistuse vanem, komissar Gaido Padrik, kes samuti aasta teo tunnustust vastu võtmas oli.

Mittetulundussektori ettevõtmistest tunnustati parimaks Jõgeva gümnaasiumi kooliteatri Liblikapüüdja etendus “Kivi sinu südamel”, mis pälvis Betti Alverile pühendatud 20. luulepäevadel “Tähetund” peapreemia.

Nominente Jõgeva aasta teo aunimetusele pakuti loomulikult välja rohkem. Lõpliku valiku tegi komisjon, kuhu kuulusid linnavolikogu fraktsioonide esindajad ja mitmete valdkondade spetsialistid. Tunnustuse pälvinud said kingiks firmajuhi ja ehtekunstniku Sergei Jerjomini tehtud Jõgeva sümboolikaga kella.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus