Valimisvõitlus on Jõgeval täistuure võtmas

Töö kuluaarides käis täie hooga juba aasta algusest. Kui lugupeetud umbusaldajad arvavad, et suutsid tegutseda märkamatult, siis petavad nad vaid iseennast. Rahvale, tõsi, oli taoline valimiskampaania algus ootamatu ja tõenäoliselt mõistetamatu veel tänagi.

Kuidas sai siis ikkagi võimalikuks populaarse linnapea nii ootamatu läbikukkumine? Tõepoolest hea küsimus, aga mitte sisu, vaid demagoogia mõttes. Kokkuvõtlikult võib Jõgeva volikogu liikme Olavi Annuki loo linnapea ettemääratud tagandamisest kokku võtta kui suurepärase selgituskirja, mis määratud valijatele. Eesmärk vaid üks – mustata tagandatud linnapead ja Reformierakonda.

Kes ootab, et nüüd saab lugeda teise poole süüdistust või omade kaitsekõnet, see eksib. Sõnast tuleb tüli ja tüli muutub käraks ning linnarahvas jääb vaid pealtvaatajaks, kuulajaks.

Volikogu peaks teenima linnarahvast

Reformierakonna ja Viktor Svjatõ?evi aadressil on viimastel nädalatel nii mitmedki lugupeetud volikogu liikmed välja öelnud süüdistusi, mida võib nimetada laimuks.

Kas ütlejad oma sõnad tagasi võtavad ja solvatud andestavad, näitab aeg. Kas tagandatud linnapea ja linnavalitsus ning tegevuse lõpetanud koalitsioon tegutsesid linnarahva heaks ja linna arengu huvides, seda ütleb linnarahvas. Jätame selle otsuse tegemise õiguse neile ja räägime asjadest nii nagu need on.

Et täna seisavad mitmed projektid, mille teostumine oleks Jõgeva linna arengule ja linnarahva

eluolu parandamisele väga vajalikud: nüüdisaegne staadion, raudteeületus, bussijaam jne, siis küsin ? kas need rajatised jäävad Jõgevale tegemata?

Kui jah, siis Jõgeva kooli vilistlasena jään ootama aega, millal Jõgeva volikogus saab rahva tahtel olema piisavalt tervet mõistust, et linna ja linnarahvast teenida.

Kui ei, siis tuleb olla kannatlik ja mõistev. On kahte tüüpi inimesi. Ühed on algatajad, eestvedajad. Teised kaasaminejad. Usutavalt on omavalitsuste ja volikogude liikmed pigem esimest tüüpi.

Seega on mõistetav, et enne järjekordseid valimisi tuleb tänased linnajuhid maatasa teha. Seejärel aga võimule tulles viia ise ellu teiste poolt algatatud ja pooleli jäänud projektid.

Kes teisele auku kaevab, kukub ise sisse

Jah, nii see on. Kui paljud teavad laulu autorit, filmi re?issööri või seda, kelle idee oli mõne vajaliku hoone või rajatise või seaduse ellukutsumine. Ikka tunneme lauljat, näitlejat ja mäletame lindi lõikajat. Paraku võib ka lindi läbilõikamisega endale näppu lõigata.

Umbusalduse algatus on tõsine ettevõtmine. Tänaseks ei ole sellele aga järge tulnud. Usume siiski, et tänase olukorra autoritel on pakkuda ka teisi algatusi. Peamine, et võimuvõitluses ei jääks kannatajaks pooleks linn ja linnarahvas.

Näiteid ei ole vaja kaugelt otsida. Kolm aastat tagasi Jõgevamaa teises linnas, Mustvees, tuli võimule koalitsioon ja uus linnapea, kes olid valimiskampaania üles ehitanud vana linnapea ja linnavalitsuse mustamisele. Täna on selge, et Mustvees sündinud koalitsioonil ei olnud peale algatuse – tulla võimule – teisi algatusi varuks.

Mustvees toimunu võib kokku võtta vanasõnaga: Kes teisele auku kaevab, see ise sisse langeb!

Milline saab olema Jõgeval toimunu kokkuvõte, seda näitab aeg.

TERJE TREI, Reformierakonna Jõgevamaa arendusjuht

blog comments powered by Disqus