Valimisreklaamiga alustatakse tasapisi

Järgmise aasta 3. märtsil toimuvad riigikogu valimised on välja toonud esimesed reklaamid nii teleris kui ka linnapildis. Kuigi valimisteni on jäänud ligi viis kuud, on Isamaa aktiivset kampaaniat juba alustanud.


Siiski ei kiirusta kõik erakonnad valimiskampaaniaga linna oma värvidesse „riietama“ ja jäävad veel praegu tagasihoidlikuks.

Keskerakonna avalike suhete juht Andre Hanimägi märkis, et erakonna põhikampaania pole veel alanud. „Enne lume tulekut Eestimaa linnad-vallad roheliseks ei muutu. Oleme seni esitlenud välimeedias vaid erakonna hüüdlauset ning teinud üle-eestilist eelkampaaniat treileritel, kus tutvustame erakonna seisukohti ja isikuid konkreetses valimisringkonnas. Tartu- ja Jõgevamaale jõuavad treileril reklaamid paari nädala pärast. Valimisnimekirjadega kõikides ringkondades töö veel käib. Kindlasti kutsume esimesel võimalusel nii meedia kui ka kohalikud inimesed meeskonnaga tutvuma,“ lubas ta.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna meediasuhete juht Andri Maimets kinnitas, et erakond jõuab sel sügisel Jõgevamaa eri paikadesse valijatega kohtuma, kuid värvikirevate plakatitega eelkampaaniad jäävad siiski ära. „Sotsiaaldemokraatide valimisprogramm ja valimisnimekirjad kinnitatakse 16. detsembril toimuval üldkogul,“ ütles Maimets.

Oma valimiskampaaniaga ei ole aktiivselt alustanud ka Vabaerakond. „Planeerimine alles käib,“ oli erakonna valimiskampaania nõustaja Lauri Linnamäe napisõnaline.

Kantar Emori läbiviidud küsitlusest selgus, et oktoobris toetas 28 protsenti vastanuist Reformierakonda, 25 protsenti Keskerakonda ning 14 protsenti sotsiaaldemokraate. Kui EKREt toetas septembris 20 protsenti valimisealistest kodanikest, siis oktoobriks oli toetus kahanenud 16 protsendini. Sellel aastal erakonna nime muutnud IRL (praegune Isamaa) toetus on viis protsenti, mis jäi septembriga võrreldes muutumatuks. Värskelt poliitmaastikule tulnud Eesti 200 toetus oli septembris neli protsenti ja oktoobris toetab uut erakonda viis protsenti valimisealistest.

Riigikogu valimised 2019

Hiljemalt 2. detsembril 2018 kuulutab Eesti Vabariigi President valimised välja.

Järgmisel tööpäeval pärast mandaatide jaotamist algab kandidaatide registreerimiseks esitamine ja lõpeb 17. jaanuaril 2019 kell 18.00.

23. jaanuaril 2019 algab aktiivse valimisagitatsiooni aeg, mille jooksul poliitiline välireklaam on keelatud.

Hiljemalt 1. veebruaril 2019 peab välisesindusele olema laekunud kirja teel hääletamise taotlus. 16.‒21. veebruarini 2019 toimub vähemalt kahel päeval hääletamine välisesindustes.

21.‒24. veebruarini 2019 toimub eelhääletamine riigi valimisteenistuse määratud hääletamiskohtades.

25.‒27. veebruarini 2019 toimub eelhääletamine kõigis valimisjaoskondades.

21.‒27.veebruaril 2019 toimub elektrooniline hääletamine.

3. märtsil 2019 on valimispäev.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus