Valimised lähenevad

Mida päev lähemale märtsikuistele riigikogu valimistele, seda tihedamini saab ka Jõgevamaal näha tuntud poliitikuid. Juba laupäevane Paunvere väljanäitus meelitas kohale poliitmaastiku tipptegijaid mitmest erakonnast. Kes näitas ennast, kes püüdis reklaamida oma erakonda. Mõnedki suuremad erakonnad lõid püsti oma telgi ja jagasid lisaks mesijutule ka nänni.

Järjest enam on neidki, kes soovivad leheveergudel sõna võtta ja Eesti elu lahata. Toimetusel ei ole selle vastu midagi, sest küllap muutub ka maakonnaleht seeläbi sisukamaks ja põnevamaks, sest erinevad seisukohad ja arvamused sünnitavad ikka diskussiooni. Avavad elu ja annavad mõtteainet. Samamoodi leiavad suures poliitikas olijad järjest sagedamini tee mitmesugustele paikkonnas toimuvatele sündmustele.

Tegelikult peab tunnistama, et tänu sellele võidavad ju valimistest kõik. Poliitikud saavad ringi liikuda ja jagada rahvale oma agendat. Kui muidu leitakse maakondi suhteliselt harva üles, siis valimiste lähenedes on põhjust Eestimaa risti-põiki läbi sõita. Tõsisemad tegijad muidugi ei oota ainult valimisperioodi, vaid püsivad pildil ka n-ö vaheaastatel. Valimiste tulemustele mõeldes on see ka ainuõige tee.

Potentsiaalsed valijad saavad aga niiviisi kohtuda tuntud nägudega, keda muidu ehk ainult teleekraanil nähakse. Ning külaliste esinemisi kuulates jõutakse arusaamani, et kõik ei olegi alati must ja valge. Sest alati on parem kuulda mingit seisukohta otse allikast kui kuulujuttude sahinast.      

blog comments powered by Disqus