Vali Uudised alustab uue väljaandjaga

Eile allkirjastati leping, millega Põltsamaa piirkonna ajalehe Vali Uudised uueks väljaandjaks sai OÜ Vali Pressi asemel Põltsamaa Turundus OÜ. Kaks korda nädalas ilmuva ajalehe uus peatoimetaja on Heli Salong.


Põltsamaa piirkonna loetuim ajaleht Vali Uudised alustas ilmumist 1994. aasta aprillis ning eilseni andis seda välja OÜ Vali Press, mille asutamisaastaks on 1997. A3 formaadis värvitrükis ilmuv väljaanne jõuab lugejateni kaks korda nädalas, kolmapäeval ja reedel.

Eelmise nädala kolmapäevases lehes avaldas pikema kommentaari senine toimetaja Merike Kask, kes on lehe eesotsas olnud viimased 21 aastat. Oma viimases kolumnis avalikustas toimetaja ka ajalehe uue omaniku nime, kelleks on Põltsamaa Turunduse OÜ. Millisena hakkab piirkonna ajaleht välja nägema uue omaniku käe all, seda ei osanud senine toimetaja mõistagi arvata.

Uue omaniku Põltsamaa Turundus OÜ juhatuse liige Raul Lättemägi oli veel eile hommikul napisõnaline.

„Täna (esmaspäeval – toim.) toimub lepingu allkirjastamine ning täpsemaid kommentaare sel teemal jagame kolmapäeval, kui Vali Uudised on ilmunud. Siis oleme kõigile avatud. Nii oleme omavahel senise lehe omanikuga kokku leppinud,” selgitas Lättemägi Vooremaale.

Ajalehe Vali Uudised endise omaniku OÜ Vali Press juhatuse liige Heikki Soom oli samuti Vooremaale jagatud kommentaarides napisõnaline.

„Teise osapoolega leppisime kokku, et kui oleme lepingud allkirjastanud, siis oleme nõus rääkima. Arvan, et võib-olla allkirjastame lepingud homme,“ märkis Soom esmaspäeva hommikul antud usutluses.

Uue omanikufirma juhatuse liikme sõnul jätkub lehe väljaandmine samal kujul nagu seni. „Vali Uudised ilmuvad ka edaspidi kaks korda nädalas ja lehte trükitakse edasi Põltsamaal Vali Pressi trükikojas. Lehe uueks toimetajaks saab Heli Salong,” rääkis Lättemägi.

Põltsamaalt pärit Heli Salongi näol on tegemist tuntud ajakirjanikuna, kes on aastaid teinud ajakirjanikutööd Saaremaal. Seda nii kohalikus raadios kui ka ajalehes. Kuid samuti on Tartu Ülikooli ajakirjandusteaduskonna lõpetanud Salong teinud kaastööd üleriigilistele raadio ja telekanalitele. Lisaks on ajakirjanikutöö kõrvalt kirjutanud või olnud kaasautoriks kaheksale raamatule. „Nüüd on huvitav vaadata, kuidas kodukant on arenenud ja mis siin toimub,“ rääkis Saaremaalt Põltsamaale tagasi tulnud esimest päeva ametis olnud toimetaja. „Vali Uudiste kiituseks saab öelda, et järgmisel aastal tähistatakse 25. sünnipäeva, see on tore saavutus,“ kiitis Salong, kes asub uuele tööväljakutsele positiivselt vastu. „Ma usun, et Põltsamaal võiks hästi minna,“ sõnas Salong, lisades, et väikeses kohas peavad positiivsed uudised olema esikohal. Kahe lehe omavaheline konkurents on uuele toimetajale tuttav, sest sarnane olukord on ka Saaremaal, kus tegutsevad Saarte Hääl ja Meie Maa, kes katavad piirkonda võrdselt. „Siin, nagu ma aru saan, on üks Põltsamaa uudiste keskne ja teine kajastab tervet maakonda, seega nad päris omavahel ei kattu,“ leidis Salong.

KERTTU-KADI VANAMB
TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus