Vali mind, valijamees…

Mõned päevad kannatust ja saabki valimistekarussell läbi. Tuuritatud on paar kuud. Nüüd on käes lõpuspurt. Häältesaagi nimel käib võidujooks. Võitja võib võtta kõik, kui oskab. Kandideerijad kohtuvad agaralt valijatega, jagatakse nänni ja peetakse kõnesid.
Reklaamid raadios ja teles muutuvad järjest agressiivsemaks. Kui sa meid ei vali, siis tuleb… Asi on ületamas piire, tegemist on juba ähvardustega. Inimene on oma valikutes vaba, me elame vabal maal. Vastandumine nendel valimistel on täielik. Ameerikalikku show’d paraku pole. Seda tuleb veel õppida.
Nendel valimistel on mitu uudsuse momenti. Ajaga tuleb kaasas käia ja maailmast õppida. Esmakordselt on välireklaam lubatud valimispäevalgi. Uhked naeratavad näod plakatitelt saadavad meid reipalt valima. Teine uuendus on see, et kandidaadid võivad kihutustööd teha ka valimispäeval poe ukse juures ja jaoskondade ees. Kandidaatide autodki koos näopildi ja numbriga juhatavad teed.
Vali mind, valijamees… Ja siis saabub vaikus. Osale on see haavade lakkumise ja peeglisse vaatamise ning sisekaemuse aeg.
Reklaamid tuleb tänavapildist maha võtta. Loodetavasti ei kesta see nädalaid ja bännerid on uue nädala keskpaigaks juba kadunud ning tänavaid ei risusta enam valimiste nänn. Kõiksugu voldikuid ja buklette on jagatud ju tonnide viisi.
Loodame, et rahva aktiivsus nendel valimistel on suur. Pole vahet, kas teed e-hääletuse või valid paberkandjal, peaasi et valid. Kõik valima!

blog comments powered by Disqus