Valge ristiku õitseaeg

Maikuu pillav päikesepaiste meelitas tänavu väga varakult õitsema needki lilled ja põõsad, mis muidu juunis silma, südant  ja nina rõõmustavad, aga üht-teist on loodusel siiski ka veel jaaniajaks varuks. Kas olete märganud, kuidas põuaga kiduraks jäänud valge ristik nüüd pärast vihma kosub? See õitsemine  kuulub just suvise pööripäeva ja jaaniõhtu juurde ja sellest luksusest ei jää me tänavugi ilma. Ka esimesed maasikad on nii aias kui metsas juba punased ja suvetunne seega täielik ja täiuslik.

Jaaniõhtu juurde kuuluvad aga ka peod, kus kahjuks mõnikord n-ö üle võlli pööreldakse, kusjuures mitte kiigega. Sestap reklaamitakse meil õlle, vorstide ja liha kõrval ka selge grupijuhi aktsiooni, sest tuleb arvestada sellega, et kõik pidutsejad ei pruugi mõistuse juurde jääda …

Siinkohal meiepoolne üleskutse: jätke pühadeks varutud õllest suurem osa juuli ja augusti saunaõhtuteks ja külaliste kostitamiseks. Ja tuletage meelde, kui raske on olemine, kui kõht tugevat toitu ülemäära täis. Olge selged ka ilma grupijuhita, nautige valgeid öid ja nuusutage ristikuõisi.

Kaunist suve, mis just tänase päeva hakul algas.

blog comments powered by Disqus