Valgamaalased tutvusid Maarja-Magdaleena Maarahva Seltsiga

Oma kahepäevasel ringreisil otsustasid valgamaalased tagasiteel Lääne-Virumaalt kodu poole tulla tutvuma Maarja-Magdaleenaga ja siinse maarahva seltsiga, kelle tegevusest oldi mõndagi head kuuldud. Kohapeal võtsid külalisi vastu seltsi liikmed eesotsas juhatuse eestseisja Tiia Pärtelpojaga. Siitkandi minevikust andis ülevaate seltsi liige ja kauaaegne pedagoog Vahta Pilden.

Seejärel tutvustati valgamaalastele külaturismi marsruute. Kõigepealt kõneldi tõestisündinud lugusid ja legende ümbruskonda paigaldatud olulistest kividest. Edasi mindi uudistama Kurepesa talu Maarja-Magdaleena keskuses, kus perenaine Ilme Roosmäe kõneles looduse elujõust ning tutvustas hingekosutuseks ja tasakaaluks sisse seatud püramiidi, vaikuse tuba, kiviringi jne.

Maarja-Magdaleena keskusest sõideti Otslava külla. Imetleti sealset külakoda ja kaunilt kujundatud ümbrust. Külalistel oli kohalikele külaaktivistidele rohkesti küsimusi nii heakorrast kui ka ühistegemiste korraldamisest. Saadi kinnitust sellele, et kõik hea võib sündida vaid koostöös ja ühiste eesmärkide nimel tegutsedes. Küla parki, mis kahe nädala pärast ees seisva kodukandipäeva ajal avatakse päikesepargi nime all, istutasid valgamaalased omalt poolt sõpruse märgiks puu. Enne koduteele asumist said külalised uudistada veel Sirje Teesaare juures Põra talus küülikuid ja kitsi.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus