Väino Valdmanni fotokunst jõudis Jõgevale

Neljapäeval avas Põltsamaa fotograaf ja filmilooja Väino Valdmann Jõgeva linnaraamatukogus fotonäituse „25 pluss miinus 5”


Väino Valdmann märkis avamisel, et näitusel on originaalfotod, mis tehtud 20–30 aastat tagasi. Sellest lähtudes pani ta ka väljapanekule pealkirja. Valdmanni fotodelt näeb Põltsamaa ja selle ümbruse igapäevaelu, kultuuri- ja spordisündmusi lähiminevikust.

„Mõnigi nendest fotodest on saanud preemia erinevatel fotokonkurssidel. Millal, seda võiks täpsemalt vaadata Jõgeva rajoonilehest Punalipp, kus fotograafide tegemisi piisavalt põhjalikult kajastati,” arvas Valdmann, kelle fotosid premeerisid aastakümneid tagasi ka vabariiklikud ajalehed, näiteks Rahva Hääl.

„Arvasin, et Jõgeval võiks tutvustada ka Põltsamaa valla kui naaberomavalitsuse fotokunsti. Väino Valdmann oligi lahkesti nõus oma näituse Jõgevale tooma. Selles väljapanekus on põhjalikult ajalugu kajastatud,” arvas Jõgeva linnaraamatukogu direktor Meeri Remmelg.

Ta tegi Valdmannile ja teistelegi filmitegijatest Jõgeva fotograafidele ettepaneku korraldada Jõgeva linnaraamatukogus ka filmiõhtu.

Väino Valdmanni fotonäitus „25 pluss miinus 5” jääb Jõgeva linnaraamatukogus avatuks 8. jaanuarini.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus