Väino Valdmann koostas veebialbumi Põltsamaast

Tänavu tähistab Põltsamaa linn oma 90 aasta juubelit. Põltsamaalasest fotokunstniku Väino Valdmanni sõnul osales ta  linna juubeliaastat ette valmistaval koosolekul, mille põhjal tekkis tal idee koostada Põltsamaa veebialbum.

Valdmannil on paljude aastate jooksul kogunenud suur hulk Põltsamaa inimesi, sündmusi, objekte ja muud linnaga seonduvat kajastavaid fotosid, mida on nüüd kindlasti kõigil põltsamaalastel huvitav näha.

Veebialbumi põhjal saab ülevaate Põltsamaa linnas toimunust ja Põltsamaaga seotud inimestest ning ettevõtmistest läbi paljude aastakümnete. Veebialbumisse on plaanis laadida ca 500 fotot, neist kümmekond pärineb Väino Valdmanni isalt. Veebialbumit on võimalik vaadata aadressil http://vvaldmann.wix.com/fotod, selle koostamist toetab Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupp.

 Väino Valdmannil on plaanis korraldada suvel toimuval Põltsamaa lossipäeval lossihoovis ka fotonäitus. Fotokunstnik loodab seal eksponeerida kuni 100 Põltsamaa-teemalist fotot. Suurem osa neist on tehtud 1980. aastatel, kuid osad on juba hoopis vanemad ja mõned pildid kajastavad Põltsamaad kuni tänapäevani.

Väino Valdmanni sõnul püüab ta suvisele fotonäitusele üles panna rohkelt fotosid nendest Põltsamaa inimestest, keda nii praegused kui endised linnakodanikud paremini tunnevad. Praegu korraldab Väino Valdmann Põltsamaa noortekeskuses lastele fotokoolitust, mis toimub kord nädalas.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus