Vaimastveres tehti maakonna jalgpalliajalugu

Reedel avati Jõgeva vallas Vaimastvere külas Jõgevamaa esimene täismõõtmetes kunstmurukattega jalgpalliväljak. Kümne aastaga mõttest teoks saanud ning ligi pool miljonit eurot maksma läinud väljak annab aastaringse mängimis- ja treenimisvõimaluse nii jalgpalliga alles alustavatele kui ka juba Eesti meistrivõistlustel osalevatele palluritele.


Veerand tuhande elanikuga Vaimastvere küla on tõenäoliselt väikseim asula Eestis, kus on nüüd täismõõtmetes kunstmurukattega jalgpalliväljak. Kohalike koolilaste ning külaelanike sportimisvõimalusi avardavad ka väljaku juurde rajatud kuulitõukering, kaugushüppekast ning nüüdisaegse kattega sajameetrine jooksurada.

Jõgeva vallavanem Enn Kurg avaldas pidulikul avamisel lootust, et Vaimastvere jalgpalliväljak leiab usinat kasutamist ning toob piirkonda palju huvitavaid sündmusi. “Iga euro, mis me paneme spordiobjektidesse, toob meile kümnekordselt tagasi,” ütles vallavanem. “Millest algas näiteks Islandi jalgpallimeeskonna edulugu? Kõigepealt ehitati välja tugev infrastruktuur ning sinna juurde rajati ka treenerite koolitusüsteem. Ma arvan, et meie oleme aluse pannud oma piirkonna eduloole.”

Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht märkis, et jalgpall on viimastel aastatel eriti just noorte seas populaarsust kasvatanud. “Kui 2009. aastal oli Eestis spordiregistri andmetel üle kümne tuhande jalgpalluri, siis täna on neid juba üle üheksateistkümne tuhande,” lausus Uiboleht. “Ka jalgpallitaristu areneb Eestis iga aastaga, tänavu avatakse 10-11 uut kunstmuruväljakut. Samas oleme endiselt seisus, kus Eestis on üks jalgpalliväljak üheksa tuhande inimese kohta, Soomes on aga 1500 inimese kohta. Seega on meil veel pikk tee minna. Jõgeva maakonnale on Vaimastvere väljak aga ülioluline, et jalgpall saaks areneda.”

Jalgpalliväljaku rajamisele kaasaaitamise eest tunnustas Jõgeva vald tänukirjadega Jõgevamaa Koostöökoda, PRIA Jõgevamaa bürood, Vaimastvere Külaarendamise Seltsi, Aivar Kokka ning Igor Orlovi, ehitustööde eest pälvisid tänukirja EJL Ehitusbüroo OÜ, Merelen OÜ, Siimel OÜ ja AS Teede REV-2.

Avatseremoonia järel toimunud mängus oli Rahvaliigas palliva Paduvere SK Illi vastaseks Eesti Jalgpalli Liidu meeskond. Vastavatud jalgpalliväljaku väravaarve avas kohtumise 35. minutil Illi mängumees Marko Murumaa, teisel poolajal lõid aga EJL mängijad Karl Taul, Marek Naaris, Even Laanemaa ning 1990ndate teises pooles ka Eesti rahvuskoondises mänginud Mati Pari väljakuperemeeste väravavõrku järjest neli palli. Viimane sõna jäi siiski Paduverele – 67. minutil tegi Marko Murumaa mängu lõppseisuks 2:4.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus