Vaimastveres tantsitakse balletti

Juulikuu viimasest päevast alates on Vaimastvere koolis tegutsenud Ida Tantsukooli suvekool. Ülehomme kell 18 annavad noored tantsijad võimlas kontserdi, kuhu on oodatud nii kohalik rahvas kui ka kaugemad huvilised.

Tartus juba 18 aastat tegutsenud eraballetikool on oma õpilastele suvekoole korraldanud juba 15 aastat. Kui varasemad suvekoolid toimusid Urvastes või Tartus, siis nüüd ollakse juba teist suve järjest Vaimastveres. 20 praegu seal viibivat noort tantsijat, kelle vanus jääb 8 ja 18 eluaasta vahele, teevad usinasti tööd, mille vilju saab näha tuleva aasta aprillis, kui toimuvad Ida Tantsukooli kolmanda lennu lõpuüritused. Selles koolis on nimelt kombeks, et lõpuüritustel ei esine üksnes lõpetajad (lõpukursuslasi on algaval õppeaastal kolm), vaid kogu kool.

Uut repertuaari omandavad vanemad õpilased Alla Lilleoru ja nooremad Juri Petrovi käe all. Suvekooli alguses töötas Vaimastveres ka kooli metoodik Tamara Kõrreveski. Päevaplaan on tantsijatel tihe: õppetöö käib kella 9.45-19.45, vahepeale mahuvad lõunapaus ja vaikne tund. Selleks, et võimlas varvaskingadel tantsida saaks, on Ida Tantsukooli rahval kaasas suurtest paanidest kokku pandav spetsiaalne põrandakate. Kaasas on ka teisaldatavad tugipuud ehk stanged, mille najal tantsijad trenni teevad.

Süüa saavad suvekooli õpilased ja õpetajad Vaimastvere kooli sööklas ning ööbivad nad õpilaskodus ning lasteaiarühma ruumides.

“Suvekoolis tehtava tõhusa eeltööta oleks meil raske uut repertuaari kevadeks lavaküpseks saada, sest õppeaasta kestel on meil prooviaega napilt,” ütles Ida Tantsukooli juht ja lavalise suhtlemise õpetaja Tiit Lilleorg. “Laupäevane kontsert on tänukummardus Vaimastvere kooliperele ja kogu Vaimastvere rahvale, kes meid juba teist aastat lahkelt võõrustanud on.”

Kontserdi esimeses osas näidatakse katkendit lasteballetist “Tuhkatriinu”, teises osas astuvad noored tantsijad üles üksikute tantsunumbritega.

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus