Vaimastvere Agro hakkas Eestis piima müüma

Alates 1. septembrist hakkab osaühing Vaimastvere Agro emafirma Agro Piim vahendusel  piima Eesti turul müüma. Varem realiseeriti selle põllumajandusettevõtte piim Saksamaale.

Vaimastvere Agro juhataja Jaanus Terase sõnul tegid kontserni Agro Piim kuuluvad põllumajandusettevõtted sellise otsuse siinsete paremate hindade tõttu.

“Seni müüsime piima Saksamaale, kus liitri eest maksti alla 3 krooni,  Aktsiaselts Valio Eesti pakub aga üle 3 krooni,” nentis ta.

Teras märkis, et nagu osaühingule Vaimastvere Agro, on AS Agro Piim emaettevõtteks ka põllumajandusfirmadele Aravete Agro, Peetri Põld ja Piim, Tammsaare osaühing ja Lelle Põllumajanduse Osaühing.

Vaimastvere Agro juhataja sõnul võib piimatootmisele spetsialiseerunud ettevõte rahule jääda ka tänavuse söödavarumisega. “80 hektaril kasvatasime loomasöödaks teravilja, mille koristamise lõpetasime nädal aega varem kui eelmisel aastal. Põhjuseks see, et tänavu alustasime võrreldes mullusega nädal enne ka kevadkülviga. Et koristustööde ajal ei sadanud, võib rahule jääda ka teravilja kvaliteediga. Meie veisekarja teraviljavajadus on 100 tonni kuus, 300 tonni teravilja oleme kasvatanud ise ning teatud kogus tuleb ka juurde osta. Augusilo valmistasime aga tänavu 8500 tonni,” lausus Jaanus Teras.

Vaimastvere Agro OÜ on mitmetel põllumajandussündmustel oma veiseid esitlenud ja nende eest auhinnalisi kohti saanud. Üks vasikas ja lehm viiakse ka sel laupäeval Ülenurmes Eesti Põllumajandusmuuseumis peetavale näitusele Tõuloom 2009.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus