Väikesed teatrisõbrad said kokku Tihedal

Saali olid üles seatud uhked dekoratsioonid. Esmalt esineski kohaliku lasteaia venekeelne rühm etendusega “Tulipunane lilleke.” Tore oli vaadata julgeid ja temperamentseid kenades kostüümides lapsi: jutustajat, kaupmeest, tema kolme tütart, koletist-printsi, röövleid, lillekesi. Väikesed näitlejad teenisid vaatajatelt tugeva aplausi.

Mustvee lasteaia lapsed esitasid omalaadse muusikalise nägemuse tuntud muinasjutust “Naeris”. Eitede-taatide, tüdrukute, koerte, kasside ja hiirte ühisel jõul tõmmatigi maa seest välja priske naeris.

Voore lasteaiapere esituses sai näha lugu sajajalgsest, kellel olid uhkete tuttidega sussid ja triibulised põlvikud. Tegelasteks olid veel metsaelanikud: jänes, orav, karuätt. Lillekesed tantsisid vahele toreda tantsu.

Torma lasteaeda Linnutaja esindas sel aastal Päikeseratta rühm. Kuna meil on ülekaalus poisid, valisime natuke “mehisema” loo ning lavastasime muinasjutu “Suur Peeter ja Väike Peeter.” Kõik kakskümmend last said etenduses kaasa lüüa. Laval olid töömehed Peetrid, mõisahärra, hiireema oma poegadega, mesilased, kullid ja Vanapagana pere. Õpetaja Maire Tamm põimis etenduse vahele rahvuslikud laulud ja lustaka hiirte tantsu. Õpetaja Katrin Raidma meisterdas koos lastega omanäolised dekoratsioonid. Eks võõrsil esinedes oli väikestel näitlejatel “närv sees”, aga siiski sujus kõik ladusalt.

Pärast etendusi tänas Tiheda Lasteaed-Algkooli juhataja Maris Rohtla kõiki esinejaid ja kinkis lasteaiaperedele kenad kevadised lillekimbud ning väikesed meened. Ka Jõgeva maavalitsuse alushariduse spetsialist Kaire Kampus tänas tublisid näitlejaid ja kinkis lasteaedadele Jõgevamaa logoga kahesangalised sõbrakruusid.

Hiljem mängisid lapsed saalis koos Malviinaga, jõid teed ja maiustasid. Suurtele külalistele tutvustati aga laste rühmaruume. Hiljuti renoveeritud ruumides on nägus mööbel, mugavad voodid ja palju mänguasju.

Tagasiteel Tormasse oli lastel muljeid küllaga. On ju meie lasteaias terve nädal möödunud teatrietendusi vaadates. Oleme näinud vahvaid lugusid, nagu “Memme musi”, “Punamütsike”, “Loomade talvekorter” ja kõige väiksemate poolt mängitud “Hunt ja seitse kitsetalle”. Sellistel nädalatel võib lasteaiaõpetaja tõdeda, et lastega töötades saab igal hetkel nautida suurt rõõmu ja rahulolu.

EDA VASENKO,
Torma lasteaia Linnutaja õpetaja

blog comments powered by Disqus