Väike-Maarja muusikafestivalil kogutakse annetusi kiriku taastamiseks

 

Neljapäevast laupäevani kestab Väike-Maarjas muusikafestival, millel saadud annetusi kasutatakse augustitormis kaanatada saanud kiriku taastamiseks.

Täna algaval Väike-Maarja Muusikafestivalil toimub Väike-Maarja kirikus teine heategevuskontsert, mille tulu läheb pühakoja torni taastamiseks. Kontserdil esineb  Soome laulja-helilooja Kirsi Ranto. Koos  valgustehnik Hessu Laaksoneniga on ta loonud   teose, kus on ühendatud muusika, valguse ja värvimaailma omapära.

“Ainulaadne muusika toob esile esinemiskoha kauniduse,” ütles Väike-Maarja vallavalitsuse infojuht Hilje Pakkanen. Tema sõnul on festivali tähelepanu suunatud ka õpetajatele, kellele pühendatakse laupäevaõhtune galakontsert rahvamajas, kus laulavad tenor Mati Kõrts, sopranid Pille Lill ja Margit Saulep, klaveril musitseerib pianist Piia Paemurru. Pille Lill ja Piia Paemurru juhendavad rahvamajas ka meistriklasse, kuhu on oodatud laulmisest ja klaverimängust huvitatud.

“Väike-Maarja muusikafestival kutsuti ellu 2009. aastal,kui tähistatid siit pärit ooperilaulja Vello Jürna 50. sünniaastapäeva. “Festivali korraldatakse laulja ja muusikaõpetaja Pille Lille ja tema muusikute fondi eestvedamisel,” teatas Hilje Pakkanen.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus