Vaiatus tuleb tantsubändide õhtu Vaiatu Rosolje

“Ürituse nimega Vaiatu Rosolje ei taha me ühtegi ansamblit ega bändi solvata. Nime idee sain ma ürituselt Paide sült. Samas on mõningad asutused ja fondid, mis peavad seda nime solvavaks ning seetõttu üritusele rahalist õlga alla ei pane,” nentis Vaiatu Rosolje idee autor ja korraldaja Aili Oja.  Ta lisas ka, et on tänulik maakonnalehe Vooremaa toimetusele iga-aastase hea koostöö eest. Alati on oldud nõus nii reklaami avaldama kui tänukirju trükkima. On mõistetud ürituse mõtet ja saadud aru, et see pole labane.

Vaiatu Rosoljel osalevad ansamblid oma kulu ja kirjadega. Esinevaid bände ei tasustata ja ka pillimehed ise ei maksa osalemise eest. “Üritus on neile reklaamiks, sest festivali tulevad kuulama-vaatama inimesed üle Eesti,” sõnas Aili.

Igal ansamblil tuleb sisustada pool tunnikest tantsumuusikaga, ent kohustuslikku repertuaari neil ei ole. Sellel aastal osaleb kümmekond ansamblit, nende seas ka Vaiatu enda ansambel Miks Mitte. Tuntumad on veel Tiina ja Urmas, Prii, Teine Mees, Mesikäpp, Metskass, Midagi Head ja Mustvee kultuurikeskuse ansambel.

Pool tundi enne ürituse algust kogunevad kõik esinejad pika laua taha. “Nii saavad nad üksteisega suhelda ning tuttavaks ja ei pea kramplikult oma esinemisjärge ootama,” rääkis Aili Oja, lisades et samal ajal pannakse paika ka esinemise järjekord ning peokava. See tekitab ka esinejates hasarti.

Kõikidele esinejatele on kingituseks meened, mis on valmistatud Võru keraamikatehases. “Meened on aastate jooksul hinnalisemaks muutunud. Esimesel aastal oli pastapliiats koos üritust tutvustava trükisega, siis on olnud veel klaasist õllekruus, kaminaküünla alus, vahtralehe ja vesiroosiga keraamilised kausid jne,” rääkis korraldaja.

Peo peremeheks on Samuel Golomb, kes  tegeleb publikuga ansamblite vaheaegadel. “Samuel on meil traditsiooniline ürituse juht. Meil on olnud temaga väga hea klapp ning ta on teinud ka palju koostööd paljude ansamblitega,” lausus Aili. Lisaks on kohal tasuta batuudid nii lastele kui ka täiskasvanutele, kasutada saab paate ja hobuseid. Aktiivsemad osalejad saavad kopsakad auhinnad. Kõikide üritusele tulnute vahel loositakse tänavu välja kodukino.

Mullu oli pealtvaatajaid ning kaasaelajaid üle 700. “Loodan, et tänavu on külastajaid tuhande piires,” oli Aili optimistlik. Tänavu sai üritusele ka rohkem reklaami tehtud, lisaks ajalehtedele tellisime reklaami ka raadiost Elmar.

“Ma tahan pidulistele südamele panna, et nad arvestaksid teistega, eriti kohalike külaelanikega, tuleksid kohale hea tujuga ning lööksid aktiivselt mängudes kaasa. Lahkudes jätkasid aga endast maha puhta peoplatsi, selleks on olemas prügikastid. Alaealised peavad endale täiskasvanust saatja kaasa võtma, et neil oleks õigus ka hilisel kellaajal peol osaleda,” rõhutas korraldaja.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus