Vaiatu Agris hinnatakse moodsaid masinaid ja võimekaid mehhanisaatoreid

Osaühingu Vaiatu Agri juhataja Andrus Palootsa sõnul on New Holland traktor, mida kallist hinda arvestades peab pidevalt töös hoidma. Uue traktori juhtimise usaldas põllumajandusfirma võimekale mehhanisaatorile Kalju Saarele, kes eile keskpäeval randaalis Tõikvere põllul, kuhu uus rohumaa rajatakse. ?See põld meenutab kuumaastikku ja seda tasaseks harida on väga raske, kuid eks tuleb hakkama saada ka keeruliste töödega. Olen eluaeg maatööd teinud ja sellega hästi harjunud,” ütles Saar, kellel mehhanisaatoripaberid juba üle kolmekümne aasta. ?Olen töötanud väga erinevate traktoritega. Uue traktori teevad väärt masinaks ennekõike võimsus ja mugavus,” kiitis masinamees.

Andrus Paloots kiitis ka Inglismaal toodetud randaali Simba, mis on väga hea tööriist rohumaade ja külvide ettevalmistamiseks.

?Uue söödakogur-käruga Pöttinger loodame ära teha kogu talvise sööda. Samuti saab selle universaalse masinaga sügisel põhku kokku korjata,” ütles põllumajandusettevõtja.

Vaadates tagasi kevadtöödele, ütles Andrus Paloots: ?Kahenädalasel põhikülvil jõudsime kokku 585 hektarilisele pinnale külvata nii teravilja kui ka rapsi. Teraviljale mõjuvad jahedavõitu ilmad päris hästi. Pärast vihmasadusid on käes ka vajalik niiskusevaru. Rapsi korralikuks kasvamiseks peaksid ilmad aga soojenema.”

Andrus Paloots rääkis ka praegu kestvast taimekaitsevahendite pritsimisest ja väetisekülvist: ?Pritsid, mida praegu kasutame, ei võimalda tuulise ilmaga kuigi hästi tööd teha. Nii on oht, et pritsimiseks kulub aega nädal kauem kui tavaliselt. Pritsid, mis sobivad töötamiseks ka tuuliste ilmade korral, on aga kallid.

Samuti nõuab põllumehelt järjest suuremaid kulutusi ka väetamine. Väetame nii teravilja- kui ka rapsipõlde. Väetise hind on iga aastaga tõusnud. Kui osaühing Vaiatu Agri 1993. aastal tegevust alustas, maksis tonn lämmastikku ligi 1000 krooni, praegu aga peaaegu 3000 krooni.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus