Vahtra ettearvatult parim

 

Jaanuari lõpus sai Kuremaa terviseradadel teoks traditsiooniline Kuremaa suusasõit. Võisteldi 15 km klassikadistantsil ja kaasa tegi 23 suusatajat.

Suusasõidule andis kaalu ja värvi paar päeva varem Eesti meistriks tulnud Eeri Vahtra osalemine: Luualt pärit suusamees praegu kodukandi radadele just tihti suusatama ei satu, sest suurema osa ajast elab ja treenib ta Otepääl. Suusasõidu võit läkski ettearvatult Eeri Vahtrale, kes läbis 15 km distantsi 39 minuti ja 37 sekundiga. Teiseks tulnud Annes Välk Maidlast kaotas talle minuti ja 56 sekundiga (aeg 41.33), kolmandaks tulnud pikknurmelane Kristen Soo kahe minuti ja 12 sekundiga.

Naistest oli kiireim Kätlin Kuusk Jõgevalt (58.28), noormeestest Kristo Kaasik Varbeverest (47.25) ja meesveteranidest Taivo Rebane Jõgevalt (50.08).

Võistluste noorim osaleja oli seitsmeaastane Mark Viljam Mugra Tartust, kellel erandina lubati piirduda viie kilomeetri läbimisega. Vaid neli aastat vanem Varbevere poiss Tauri Kaasik oli aga juba mehe eest väljas ja sõitis 15 km distantsi lõpuni. Vanim 15 km läbija oli 72-aastane Juri Širjajev Vaiatust.

Võistlejate arvule (eriti vähe oli naisi ja noori) jättis arvatavasti jälje asjaolu, et äsja olid olnud külmad ning eelmisel päeval oli kõvasti tuisanud. Metsa vahel kulgevatele Kuremaa suusaradadele polnud tuisk aga tegelikult midagi paha teinud ning külmakraade oli mõnusaks suusasõiduks just parasjagu.

Nii naiste- kui ka meesteklassi võitja sai auhinnaks karika, vanuseklasside kolm paremat said medali ja kõik osalejad diplomi. Auhinnad pani välja Kuremaa kultuuriselts Jensel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus