Vägaris saab õppida kangast kuduma

Vägaris on kahe viimase aasta jooksul korraldatud neli käsitöökursust. MTÜ Vägari juhatuse liikme Agnes Räägu sõnul toimuvad praegu kangakudumise kursused Vägari külakeskuses kõikidel pühapäevadel kuni 4. märtsini.

Möödunud pühapäeval, 28. jaanuaril sai valmis villane mitmevärviline lõim. Eeloleval pühapäeval alustatakse kudumisega.  Valmis on ka kavand, mille järgi hakatakse kuduma villaseid sõbasid. Kui varem tehti põhiliselt kaltsuvaipu, siis nüüd süvenevad naised villase kanga kudumise saladustesse ning tehnikasse.

Vägari külakeskuses on kahed kangasteljed ja jaanuarikuu viimasel pühapäeval oli kudumas kümmekond huvilist. Mõned naised koovad ka kodus.

Koolitusele käib lisaks kohalikele huvilisi ka Põltsamaalt, Sadukülast ja Jõgevalt. Kursus kuulub ühisprojekti „Kellel on kõige väiksem ökoloogiline jalajälg.”

Kangakudumist käib õpetamas käsitöömeister Kersti Pook Põltsamaalt. Kõik eelnevad kursused on lõppenud valminud tööde näitusega, ka kõnealune kursus lõpetatakse väljapanekuga  Aidu raamatukogus.

Õmbluskursusel valminud töid sai näha detsembris jaanuari alguseni, Sadukülas kursuste käigus valminud tikandid olid näitusel nii Härjanurme Maarahva Seltsi ruumides kui Aidu raamatukogus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus