Väga heade tulemustega lõpetab kooli tänavu üle kolmekümne õpilase

Üleeile tunnustasid maavanem Viktor Svjatõšev ja omavalitsuste liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson Puurmani lossis maakonna abituriente, kes lõpetavad tänavu kooli väga heade tulemustega.

 

Tunnustuse osaliseks sai tänavu kolmkümmend kaks Jõgevamaa gümnaasiumite lõpetajat. Neist kaksteist said tunnustatud kuldmedali ja kolmteist hõbemedaliga. Tunnustatud said ka kuus abiturienti, kelle koolilõpu tunnistusel on küll väga head hinded, kuid medalist jäi siiski napilt-napilt puudu.

Enim medaliga lõpetanuid on sel aastal Jõgeva Gümnaasiumis. Selle kooli lõpetab neli noort kuld- ja seitse hõbemedaliga. Nende hulgas on ka Carl Robert Jakobsoni kõnevõistluse võitnud Tanel Sakrits, kes oma emotsionaalsusest pakatava võidukõne ka tunnustamise tseremoonial ette kandis. Tanelit on tema klassikaaslased iseloomustanud, kui äärmiselt aktiivset tegelast. “Aasta-aastalt muutub ta üha aktiivsemaks. Ta laulab meestrios ja on suurepärane harrastusnäitleja. Tema seltsis on hea olla. Tanel on töökas ja sõnapidaja. Kui midagi teeb, siis kirega ja põhjalikult. Ta oskab enda ümber luua positiivse aura ja õnnelikud on need, kes sellest osa saavad,” hindasid klassikaaslased. 

Medalid nii spordis kui õppimise eest

Jõgeva Gümnaasiumi lõpetavad medaliga ka tublid sporditüdrukud. Üheks neist Kethlin Koppel, kelle hobiks on muuhulgas ka tänavatantsu harrastamine. Selle hobi tõttu on vahel Kethlini õpitulemused ka kannatanud, kuid tema visadus on siiski aidanud tal õpitulemuste eest medali välja võidelda.

Hõbemedaliga pärjati ka Jõgeva Gümnaasiumi abituriendid Ester-Liin Margens ning Marjaana Raudmäe, kes lisaks hästi õppimisele on osavad ka palliplatsil. Marjaana kohta on öelnud tema klassikaaslased, et ta on tõeline võrkpallikuninganna. “Keegi ei taha tema palliga pihta saada,” tunnistasid nad. Ester-Liini iseloomustasid kaasõpilased kui riskialdist neiut ja seda nii õppetöös kui palliplatsil.

Esile peab tooma ka Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumi kolme neidu: Kristi Unti, Piia Puuraidi ning Helen Seppa, kes kõik lõpetavad kooli kuldmedaliga. Vanasõna ütleb, et kes teeb, see jõuab. See väljend käib just nende kolme tütarlapse kohta, sest lisaks väga headele õpitulemustele on nad ka aktiivsed kooliväliselt. Kristi tegeleb aktiivselt tantsimise ja kergejõustikuga, tema nimel on ka kooli kõrgushüppe rekord. Piia hobideks on näitlemine ning ta huvitub ka ajakirjandusest. Helen on juba üle kahe aasta töötanud Palamuse koguduses organistina. 

Edasiõppimise plaanid juba ammu paigas

Kolm Palamuse Gümnaasiumi neidu kinnitasid, et nende jaoks pole kuldmedaliga lõpetamine olnud eesmärk omaette. Siiski tunnistas Piia, et proovis selle poole püüelda juba gümnaasiumi algusest. Sellest hoolimata ei mõelnud ta medaliga lõpetamisele iga päev, vaid õppis sama korralikult nagu varemgi. Kristi, Helen ja Piia lisasid, et õppimisel ei olnud neil tarvis eriti pingutada. “Õppisime ajaliselt ehk isegi vähem kui kaasõpilased. Lihtsal õpitu jäi sedavõrd hästi meelde,“ lisas Helen.

Neidudel on juba praegu kindlad plaanid, mida pärast kooli lõpetamist edasi teha. Piia soov on saad näitlejaks. Ta on sellele elukutsele juba sammukene lähemal, kuna esimesed katsed Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti erialale on tal juba läbitud. Juhul, kui tal ei õnnestu näitekunsti õppima minna, tahab ta õppida ajakirjandust.

Heleni soov on Tallinna Ülikoolis omandada muusikaterapeudi elukutse. “Seda praktiseeritakse Eestis üsna vähe ning mulle on muusika ja ka see elukutse äärmiselt südamelähedane,” lisas Helen. Kristi Unt proovib sisse saada Tartu Ülikooli füsioterapeudi erialale. Juhul, kui tal sinna sisse saada ei õnnestu, siis on Kristi teiseks erialavalikuks toidutehnoloogia Tallinna Tehnikaülikoolis.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus