Vabariigi aastapäev Tabivere vallas

Seal kuulatakse pärast vallavanema lühikest päevakohast sõnavõttu lastekapelli esinemist ja süüakse kaminasaalis  suppi. Vabaduse eest peetud lahingute austamiseks ja sõdurielu meenutamiseks peaks see olema küll suures katlas keedetud, maitseb aga tavaliselt kui koduses köögis tehtu.

Vabariigi juubeli puhul otsustati tänavu erand teha: pidu peeti Tabivere rahvamajas 22. veebruari õhtul, pärjad mälestussammastele viidi 24. veebruari hommikul.

Reedeõhtuses pidupäevakõnes tuletas vallavanem Aare Aunap kokkutulnuile lühidalt meelde, milline oli olukord Eestis 90 aastat tagasi ja kui kõrge oli meie esimese vaba riigi sündimise ja püsimajäämise hind. Ta pani vallakodanikele südamele, et peetaks meeles: meie elu on paljus meie endi teha, iga vald on oma kodanike nägu, nii nagu Eesti riik on pisut iga oma kodaniku moodi. Vabadus on võimalus tegutsemiseks ja arenguks, et saavutada parem tulevik, mida me kõik soovime.

Dokumentaalseid filmikaadreid jälgides said kokkutulnud aimu, kuidas tähistati vabariigi aastapäeva päris selle alguses, pärast Vabadussõja lõppu, enne Vene okupatsiooni. Ja loomulikult pärast 1991. aasta sündmusi, kui taas oma riigi saime. Rahvamajja kogunenud said näha haruldasi filmilõike ja muu hulgas kuulda, mida pidas oma pidupäevasõnavõttudes esmatähtsaks Konstantin Päts, mida oli oma rahvale öelda Lennart Meril.

Sünnipäevapidu lõppes isetegevuslaste kontserdi, vahuveini- ja tordilauaga.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus