Väärikas lõpp selle suve tantsimistele

Kunagine mõte korraldada üle-eestiline seeniortantsu festival on saanud teoks! Kas oleks selleks kokkusaamiseks võinud olla veel kaunimat paika kui Jõgeva? Siit on pärit luuletaja Betti Alver ja helilooja Alo Mattiisen, siin elustuvad Kevade tegelased Palamuselt. Siinsamas Jõgevamaal on olemas ka aktiivne, energiline ja ettevõtlik Airi Rütter, kes asus festivali eestvedajaks vaatamata sellele, et Jõgevale on sel aastal kuhjunud palju üritusi.

Jõgeva on ju 6000 elanikuga maakonnakeskus, kus on mitmekesine kultuuri- ja spordielu. Traditsioone aitavad elus hoida üleriigilised luule-, muusika- ja kunstifestivalid: Jõgeva linnapäevad, Helisev Suveöö, motoparaad Jõgevatreff, Küüslaugufestival. Ka selle aasta võidupüha paraad peeti Jõgeval.

Jõgeva linnavalitsus oli koostöös Airi Rütteriga nõus toetama mõtet valmistada rõõmu tantsijatele üle Eesti. Juuli algul olime saanud kaasa elada XVIII üldtantsupeole, üle-eestiline seeniortantsu pidu oli väärikas lõpp selle suve tantsimistele.

Kaunile tantsupeole aitas kaasa ilus päikesepaisteline ilm. 21. augustil toimus Promenaadipidu Jõgeval. Seeniorrühmi tervitas Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev.

Tantsijate vaba aeg oli väga sisutihe. Jõgevamaa vaatamisväärsustega aitasid tutvuda võrratud giidid. Kuna Jõgevat tuntakse kui Eestimaa kõige külmemat paika ja siin asub ka Jõuluvana kodu, siis külastasime loomulikult ka teda ja külmakambritki.

Õhtu sisustas ja haaras meid kõiki oma lauluga Voldemar Kuslap. Pärast kontserti jalutasime kõik koos päikeseloojangus ööbimispaikadesse.

22. augustil toimus seeniorrühmade Kaldapidu Kasepää peoplatsil Peipsi kaldal. See oli imeline, kui päike hetkeks pilve taha kadus, siis uuesti ilmus ja särama jäi. Kõik tantsijad – ja neid oli üle 300 – tundsid, et just nemad on pilved laiali tantsinud!

Väga suur tänu Promenaadipeo ja Kaldapeo lavastajale Airi Rütterile ja tema abilistele – ilma imeliste inimesteta ei toimu imelisi asju. Suured asjad koosnevad ikka väikestest – kõik jäid väga rahule nii toitlustamise kui ööbimisega. Kustumatu mälestuse jättis Mustvee turg, kust võis osta vaid kohalikku sibulat ja kala. Seeniortantsu päevad olid just need imelised hetked selles suves, mis jäävad kauaks tantsijate südametesse. Meenutades Airi Rütteri sõnu: “… kui tantsijad omalt poolt lisavad sooja südame, hea tahte ja tantsurõõmu, siis saamegi imelise asjaga hakkama….”

Väga meeldejääv oli peo lõpp – kallistustega lahkumisring. Nii mõnelgi olid pisarad silmis…. Tantsijad tänavad kõiki korraldajaid, kes ületasid kõik raskused vaatamata keerulistele aegadele.

Kõik osalejad lahkusid õnnelikena ja ootavad juba uusi kohtumisi kallistamisringis.

KERSTI SIRP, Seeniorrühma Rõõmus Ring juhendaja

blog comments powered by Disqus