Uutel sõidukaartidel mitmekülgsed kasutamisvõimalused  

Puurmanis peetud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul andis MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne ülevaate uuendustest selles teenindusvaldkonnas. Ta teatas, et alates märtsist teenindab maakonnasiseseid liine aktsiaselts Atko Bussiliinid. Lääne  tutvustas uut sõidukaarti, mida on võimalik kasutada ka teistes Eestimaa piirkondades.

Heldur Lääne sõnul kuulub Jõgevamaal kasutusele võetud sõidukaart ühiskaartide süsteemi ning seda on võimalik kasutada Tallinnas, Tartus, Harjumaal, Tartumaal jne. “Teiste piirkondade, näiteks Tallinna ja Tartu kaardiga saab omakorda sõita meie maakonna liinidel. Kaardile saab raha laadida internetis ning samuti bussijuhi juures. Ühtlasi pole kadunud võimalus osta tavalist bussipiletit,” rääkis Lääne. Kõikidest võimalikest tehingutest leiab infot kodulehel www pilet.ee ning ka Jõgevamaa ühistranspordikeskusest.

“Uuel kaardil on oluline isikukood, mis seotud sellega, et vastavas süsteemis saab inimesel olla ainult üks kaart. Samas arvutatakse kaardil välja võimalikud soodustused pileti ostmisel.

Seda peab silmas pidama, kui on isikustatud mõni muu sama süsteemi kaart,” ütles Lääne.

Ta kinnitas, et Jõgevamaa ühistranspordikeskusel jätkub omavalitsustega asjalik ja stabiilne koostöö, kuhu võib aga teatud muudatusi tuua kavandatav haldusreform.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus