Uustulnuk Fylgja tutvustab end esmakordselt Jõgevamaal

Homme toimuvat Paduvere suvepidu võib nimetada ka Noortebänd 2019 festivaliks, sest Vennaskonna kõrval astuvad üles kaks uustulnukat. Õhtu avab tüdrukute ansambel Fylgja Viljandist.


Kolmeliikmeline folgisugemetega muusikat viljelev ansambel tuli esimest korda kokku tänavu veebruaris. „Tahtsime koos sõbranna Susanna Viktoriaga ansamblit moodustada, kuid meil puudus kitarrimängija. Lõpuks, see oli veebruaris, leidsime Deivi, kellega olime loominguliselt kohe ühel lainel. Sobisime ja nii see bänd sündiski,” rääkis ansambli trummar Kerli Kislõi.

Esimese etteasteni, mis leidis aset 23. mail, kulus ansamblil kolm kuud. Nüüd siis antakse reedel, 21. juunil teine kontsert.

Rääkides ansambli nimest, ütles Kerli, et selle juured ulatuvad Eesti rahva muistenditeni. „Fylgja näol on tegemist muinaseestlaste kaitsevaimuga, kes võis võtta looma kuju. Antud juhul on selleks madu.”

Kerli sõnul on nad värske, loomingust õhkav ja powerit täis ansambel. „Meil on juba väljas ka üks singel – „Mann”. Seda viimast on vahel ka meie nimega segamini aetud,” ütles Kislõi.

Rääkides noore ja värske ansambli muusikast, lisas Kerli, et valdavalt on neil omalooming. „Oleme püüdnud ikka ise sobivad palad komponeerida. Muusika alus on küll folk, kuid samas ei puudu ka teised rütmid. Nagu näiteks rock. Kindlasti on meil veel palju eneseotsimist.”

Kolmeliikmelise ansambli trummariks on Kerli Kislõi. Susanna Viktoria Mõtsmees laulab ja kitarri mängib Deivi Tobreluts.    

Kerli usub, et nad suudavad oma värskusega vallutada kuulajate südamed.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus