Uuskasutuskeskus teeb kogumisringi Jõgevamaal

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb 4. aprillil Jõgevamaale, et vastu võtta kodus liigseks muutunud asju. Kaubik teeb kell 10–11 peatuse Põltsamaa kultuurikeskuse juures, kell 12–13 Jõgeval Pae kaupluse juures. Kogumisringi eesmärk on ära hoida asjatu prügi teket ning anda korralikele asjadele uus võimalus. Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab tuua puhtaid ja terveid riideid, jalatseid, aksessuaare, mänguasju, nõusid, köögitarvikuid, sisustusesemeid, kodutekstiile, spordi- ja hobitarbeid, väiketehnikat. Samuti saab ära anda hooajaväliseid asju, näiteks jõuludest üle jäänud kaunistusi või kevadeks valmistudes talveasju. Kõige olulisem on, et uuele ringile antavad asjad oleksid heas korras ja jätkuvalt kasutuskõlblikud.
Uuskasutuskeskus ei võta turvalisuse kaalutlusel vastu turvatoole ja -hälle ja kineskooptelereid. Kogumisringi ajal ei võta kaubik vastu lisaks mööblit ja suuremat tehnikat. Lähimad Uuskasutuskeskused, kuhu Jõgevamaa inimesed saaksid omal käel asju ära viia, asuvad Tartu, Paides ja Viljandis. Tartus Lõunakeskuse juures asub ka 24/7 iseteeninduslikult kasutatav kogumismaja.
Uuskasutuskeskus sordib kõik annetused ning suunab korralikud asjad uuele ringile oma kauplustes müüki pannes ja koostöös partneritega abivajajaid toetades.
Uuskasutuskeskus abistab igakuiselt Eesti Lasterikaste Perede Liidu kaudu suurperesid, lisaks loomade varjupaiku. Samuti teeb keskus koostööd käsitööliste, kunstitudengite ja õpilasfirmadega, et anda materjalidele uus elu. Teiste seas pakub Uuskasutuskeskus materjale Heale Hoole, mis pakub tööd vähenenud töövõimega inimestele.
Uuskasutuskeskusel täitub esimese poe avamisest tänavu aprillis 19 aastat ning praeguseks on keskusel 17 kauplust üle Eesti.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus