Uus kontserdipaik Peipsi ääres

EELK Mustvee kogudusele on uus orel tõeline ime. Mustveesse saavad tulla kontserte andma ka tipporganistid. See tähendab inimeste tulemist linna ning eripära teadvustamist. Samuti elavdab see turismi. Tegelikult on uus orel vajalik kogu linnale.

Millist orelit oleks vaja tänapäeval, et oleks võimalik ka barokkmuusikat ning hilisemat muusikat sellel pillil mängida? Orelimeistrid on palju juurde õppinud. Enamasti töötavad eestlased palju Soomes, nad remondivad, korrastavad ja parandavad seal neid majesteetlikke pille. Meistrite silmaring on lai, nad näevad, mis mujal maailmas on toimunud ja mis suunas areng läheb. Nüüd on võimalik olla ka Eestis avatud ning püüda vastu võtta kõiki mujalt tulnud impulsse, et Mustvee oreliga saaks võimalikult hea tulemuse.

Hea kõlaga oreli saamiseks on vaja väga kvaliteetset puitmaterjali ja hingega asja juures olevat meistrit. Seni on meie meistrid pidanud ravima vanu pille, nüüd saab oma loomingulised võimed rakendada ja midagi juurde teha.

Riigi ja omavalitsuse ning lahkete annetajate toetuseta ei oleks lähiajal võimalik hakata Mustveesse uut orelit püsti panema. Nii suured asjad saavad alati teoks ainult tänu heale koostööle. Oreli lugu tõestab, et ka Mustvees on võimalik tulemuslikult koostööd teha.

31. juuli 2014

blog comments powered by Disqus