Uus algus

Sel aastal loodavad projekti korraldajad koguda kindlasti üle saja arvuti.
Eelmiste aastate jooksul on uuendatud ja annetatud kokku rohkem kui 250 arvutikomplekti.

“Nende kodude hulk, kus on olemas arvuti ja internetiühendus, kasvab aasta-aastalt. Siiski on Eestis neid peresid, kel arvutit väga vaja, kuid kes selle ostmist endale lubada ei saa. Alates üle-eelmisest aastast, kui “Uue alguse” projektiga alustasime, oleme saanud mitmeid e-kirju peredelt, kes endale projekti kaudu arvutit saada sooviksid,? ütles Microsoft Eesti esinduse juht Rain Laane.

IT Kolled?i Robootikaklubi esindaja Margus Ernitsa sõnul saavad projektis kaasa löövad esmakursuslased igal aastal arvutite töökorda seadmises hea praktilise kogemuse.

?Praktiline töö kinnistab õppetöös saadud teadmised ja annab tudengitele kindlust ning kogemust. Seega teeb iga projektis osaleja heateo ja omandab lisaks erialase kogemuse,? lisas Ernits.

Projekti logistilise poole eest kannab hoolt DHL.

?Toetame ülemaailmselt paljusid heategevusprojekte, mis on seotud tervise, hariduse ja keskkonnasäästlikkusega. Eestis oleme oma missiooniks võtnud noortele
hariduse valdkonnas paremate tulevikuvõimaluste loomise, osaledes heategevusprogrammis, mille käigus õpihimulised noored saavad endale uute teadmiste ammutamiseks arvutid,? ütles DHL Estonia tegevjuht Evert Kreek.

Projektis kutsutakse osalema kõiki Eesti ettevõtteid ja riigiasutusi, kellel
on soov ja võimalus hea eesmärgi nimel arvuteid annetada. Annetatud arvutid seavad töökorda Robootikaklubi liikmed ning teised aktiivsed IT Kolled?i tudengid, kes puhastavad ja kontrollivad arvuteid ning installeerivad neisse seejärel uue seadusliku tarkvara.

Arvuteid saab annetada kuni 15. Aprillini, erivajadustega õpilasteni jõuavad need maikuu jooksul. Annetustena on oodatud arvutid, eriti sülearvutid, mis vastavad vähemalt allpool toodud miinimumnõuetele.

Protsessor: minimaalselt 300 MHz või Pentium III klass. Mälu: vähemalt 128 MB RAM. Kõvaketas: vähemalt 2 GB. CD-ROM ja võrgukaart.

Lisaks terviklikele arvutikomplektidele on oodatud ka töökorras monitorid.

Annetussoovist saab teatada Microsofti Eesti esindusse telefonil 6679800 või
e-posti aadressil i-erlev@microsoft.com. Pärast seda võtab annetajaga
ühendust DHL, kes korraldab arvutite transpordi.

TIINA VIIDERFELD,
Microsoft Eesti
toetustegevuste koordinaator

blog comments powered by Disqus