Uues vallas uued piirkonnapolitseinikud

Juba jaanuari algusest on Lõuna prefektuuri Tartu politseijaoskonna Jõgeva piirkonnagrupis Jõgeva valla jaoks ametis uued piirkonnapolitseinikud Steven Kaio ja Alfia Matrossova.


Steven oli varem Jõgeval patrullpolitseinik. “Uus amet on natuke teistmoodi küll. Kui varem tegelesin sündmusega kohe, kui see toimus, siis nüüd tuleb tegeleda sündmuste tagajärgede ja ennetusega,” ütles ta ise.

Alfia oli varem Kasepää valla sotsiaaltöö spetsialist. Ta on lõpetanud Lääne-Viru rakenduskõrgkooli sotsiaaltöö õppetooli. “Eks palju on õppimist ja uut infot,” rääkis Alfia Matrossova, kes asub alates märtsist oma teadmisi täiendama politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppeüksuses.

Jõgeva valla kohta ütles Steven, et eks üldjoontes on igal kohal oma ilu ja võlu. “Kindlasti ei ole meil nii palju probleeme kui näiteks Tallinnas, kus on lihtsalt palju rohkem inimesi, aga ka meil tuleb ette igasuguseid muresid, enamik neist on teadupärast seotud alkoholi tarvitamisega.”

Alfial ja Stevenil on piirkonnad n-ö ära jaotatud, Alfia tegeleb peamiselt endiste Palamuse ja Jõgeva valla muredega ning Steven Torma ja Jõgeva linna omadega. “See on lihtsalt töökorralduslikult vajalik, sest kui alguses tegelen ühe juhtumiga mina ja hiljem Alfia, siis on keerulisem sellest asjast sotti saada,” selgitas Steven.

“Piirkonnapolitseinik tegeleb juhtumitega, mis on juba toimunud, näiteks lähisuhtevägivald või muu järelkontrolli nõudev sündmus. Aga kuna me kuulume ennetus-menetlustalituse alla, siis ongi meie töö ennetada inimeste sattumist halvale teele. Tööülesannete hulka kuuluvad nii elanikkonda harivad loengud kui siiski ka tegelemine tagajärgedega.”

Tavainimesele läheb piirkonnapolitseinikku vaja, kui tekivad näiteks probleemid naabritega. “Loomulikult ei saa piirkonnapolitseinik tulla vara jagama, aga ta saab vestelda mõlema osapoolega ja aidata lahendusi leida,” rääkis oma tööst Steven Kaio.

Ka tegelevad piirkonnapolitseinikud relvataotlejate ja –omanikega, nad annavad esmase hinnangu, kas inimene üldse sobib relva kandma. Ka on tema tööülesannete hulgas relvahoiu tingimuste kontrollimine.

“Ma arvan, et enda elu pärast pole mitte kellelgi meie maakonnas vaja karta,” ütles Steven turvalisuse kohta Jõgeva maakonnas.

Steven Kaio

* sündinud aastal 1993

* 2012. aastal lõpetas Mustvee gümnaasiumi.

* 2012-2015 õppis sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledžis

* 2015 asus tööle Lõuna prefektuuri Jõgeva politseijaoskonda patrullpolitseinikuna

* 2018 aasta algusest Tartu politseijaoskonna Jõgeva piirkonnagrupi piirkonnapolitseinik.

* Sündinud ja kasvanud Jõgevamaal, praeguses Mustvee vallas.

* Piirkonnapolitseinik Steven Kaioga saab kontakti aadressil steven.kaio@politsei.ee või lauatelefonil 776 8473

Alfia Matrossova

* sündinud 23. jaanuaril 1985

* lõpetanud Rakvere gümnaasiumi 2007

* lõpetanud Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli sotsiaaltöö õppetooli 2011

* töötanud enamasti sotsiaaltöö valdkonnas, oli enne piirkonnapolitseinikuks saamist Kasepää valla sotsiaaltöö spetsialist.

* Piirkonnapolitseinik Alfia Matrossovaga saab kontakti alfia.matrossova@politsei.ee või lauatelefonil 776 8474

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus