Uuele tootmishoonele pandi nurgakivi

Kaheksa aastat tagasi alustas Põltsamaal nõukogude ajast pärit tootmishoonetes tegutsemist firma Romec Metall. Neljapäeval paigaldati selle  ettevõtte uuele tootmishoonele pidulikult nurgakivi.

“Täna on meil õnn olla paigas, kus 9. novembril 2004. aastal asutatud ettevõte on jõudnud uue eesmärgini – laiendada tootmist  ning parandada töötingimusi,” lausus pidulikku sündmust avades Põltsamaa linnavalitsuse majandusnõunik Maimu Kelder.

  et me suutsime hankida endile nõukogude ajast jäänud hooned. Ikkagi katus pea kohal ja elektrivool seinakontaktis. Tõsi, töötingimused olid siis kasinavõitu ja tuul vilistas paneelipragudes. Aja jooksul sai siinsamas kõrval olev hoone renoveeritud ning sinna ümber kolitud. Kuid tasapisi sai selgeks, et ruumid on meile  tegutsemiseks liiga väikesed. Me mõistsime, et peame endale otsima uued ruumid või ehitama need välja vastavalt ettevõtte vajadustele. Otsustasime viimase variandi kasuks, ja nagu näha, on siin juba esimesed detailid paikagi pandud,” rääkis nurgakivipanekule saabunud külalistele Romec Metalli juhatuse esimees Aivo Saar. Ettevõtte juhi sõnul on ehitamisel olev tootmis- ja olmekompleks kaasaegne ning energiasäästlik. Uues tootmishoones tahetakse luua metallitöödeks parim keskkond, kus on tänapäevased seadmed ning kus töötamine on nauditav ja rahuldust pakkuv. Edaspidi on võimalik arendada kvaliteetsemaid tooteid ja pakkuda senisest paremaid lahendusi.  

Ehitajaks valiti kohalik firma

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots meenutas, et president Toomas Hendrik Ilves ütles välja mõtte kutsuda välismaalt koju tagasi meie riigi parimad pojad ja tütred. “Aivo Saar oli siin tagasi varem, kui see idee presidendi poolt välja öeldi, ning asus aktiivselt tegutsema,” rääkis linnapea, kinnitades, et on väga rõõmus selle üle, et  Soomes töötanud Aivo Saar koju tagasi tuli. Linnapea sõnul süvendab selliste tublide inimeste tegutsemine, nende poolt ettevõtluse edendamine ning töökohtade loomine omavalitsuste ja riigi usku tulevikku. Need kolm osapoolt peavad alati käsikäes tegutsema. Nii riik kui kohalik omavalitsus  peavad linnapea sõnul millegi ehitamiseks, teenuse saamiseks või ka pliiatsi ostmiseks välja kuulutama riigihanke. Romec Metalli kui eraettevõtet see kohustus ei seo ja nad on endale koostööpartneriks valinud kohaliku ehitusfirma Bueno OÜ. Jaan Aiaots nõustus Aivo Saare välja öeldud mõtteavaldusega, et kui kohalikud firmad suudavad teha koostööd, siis see tõestab selle piirkonna tugevust.

Hoone ehitusalune pind on 900 ruutmeetrit ning kasulikku pinda tuleb hoonesse 1200 ruutmeetrit, sellest tootmispinda 500 ruutmeetrit. Tootmishoone valmimisega kaasneb ka uute töökohtade loomine ning aasta lõpuks peaks Romec Metallis praegusega võrreldes 12 töötajat rohkem olema ehk kokku 30. Alustati aga omal ajal vaid mõne töötajaga.  

Ehitatava tootmishoone maksumus on ligikaudu 600 000 eurot, mida rahastatakse nii ettevõtte oma finantsidest kui ka pangalaenu abil.  

Mõeldakse suurelt

Ehitusfirma Bueno juhataja Vitali Goroško ütles, et kuigi ehitaja leidmiseks riigihanget korraldama ei pidanud, toimus siiski konkurss. Vitali Goroško sõnul on nende firma jaoks suur au olla selle konkursi võitja ning selle hoone ehitaja. “Muidugi olnuks ju kõige lihtsam kutsuda siia ehitaja suurest linnast. Aga tegutsedes saame me tõestada, et ka väikelinnas on olemas ehitajad, kes suudavad teha kvaliteetset tööd. Me lubame, et selle aasta lõpus istub Aivo Saar oma töölaua taha juba uues kontoris,” lausus Vitali Goroško. Et Romec Metall teeb sageli montaažitöid ka piimandusühistu E-Piim tootmisruumides, oli uue tootmishoone nurgakivi paigaldamise juurde kutsutud ka selle ettevõtte nõukogu liige Toivo Kens.  Nüüdisaegse lüpsikarjalauda rajamise kogemust omava inimesena ning E-Piim nõukogu liikmena pidas Toivo Kens oluliseks, et Romec Metallis julgetakse mõelda suurelt ning need mõtted viiakse ka ellu. Toivo Kens avaldas lootust, et Romec Metalli ja E-Piima koostöö kestab veel kaua.

Tulevase hoone vundamenti paigaldatud metallsilindrisse paigutati “Põltsamaa raha”, sümboolne elektrikilbi võti, mitmed päevakohased dokumendid ja ka 21. juunil ilmunud maakonnalehe “Vooremaa” number, kus sellest ettevõttest pikemalt juttu oli.

“Selle hoone valmimine tõestab, et ka väikelinnas võib suurelt mõeldes üllatavate tulemusteni jõuda,” lausus Aivo Saar. 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus