Uued seadmed parandavad Kroonpressi trükkimisvõimalusi

Selle aasta suveks laiendab trükikoda Kroonpress, kus trükitakse ka ajalehte Vooremaa, oma tegevust poognatrüki valdkonda, mis tähendab seda, et uute seadmete abil saab ajakirjade kaasi toota ise, oma trükikojas, ütles Kroonpressi müügijuht Annika Siimula.

Varem trükiti ajakirjade kaasi Iloprindis ning teistes trükikodades.

Uute seadmete, eriti Baltimaade suurima poognatrükimasina kasutuselevõtt toob kaasa kvaliteedi tõusu, sõnas Siimula ja kinnitas, et varasemast parem kvaliteet toob trükikojale kindlasti uusi kliente ja loob juurde töökohti, sest uued seadmed nõuavad lisatööjõudu. 

Kroonpressi tehnilise konsultandi Elari Kingo sõnul toob poognapressi kasutuselevõtt  olulisele kvaliteeditõusule lisaks kaasa aga ka trükitoodete hinnatõusu.

?Ajalehtede hind ei muutu, sest neid toodetakse endiselt rullmasinal, poognatrükipress on mõeldud eelkõige kvaliteetajakirjade tootmiseks,? ütles Kingo. ?Kroonika-sugust ajakirja ei hakata mitte kunagi poognapressiga trükkima, sellisel juhul läheks see liiga kalliks,? lisas ta.

Uute seadmete tarvis valmib mai lõpus või juuni alguses  Kroonpressi hoonele 1250 ruutmeetrine juurdeehitis. Kõik uued seadmed võimaldavad töödelda poognaid formaadini B1 töötlemiskiirusega kuni 10 000 poognat tunnis.

Eesti Meedia kontserni kuuluv Kroonpress trükib umbes kolmekümmet ajalehte ning üle kahekümne ajakirja. Siin valmivad ka kataloogid, kliendilehed ja suuremahulised reklaamtrükised.

Kroonpressi suuremad kliendid on ajalehed Postimees, SL Õhtuleht, Äripäev, Maaleht, Kuldne Börs ja mitmed maakonnalehed. Ajakirjadest trükitakse siin Kroonikat, Nädalat, Stiili, Kodukirja, Kodukollet, Jahimeest ja Maakodu.

Liis Rohtmets

blog comments powered by Disqus